1. Landesliga Niederösterreich
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 390
- Foreigners: 52 Players 13.3%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.8
Complete 1. Landesliga Niederösterreich schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Mon 8/14/237:30 PM | ||||||
(10.) Kilb | 1:1 | SC Retz (9.) | ||||
(15.) Langenrohr | 0:4 | Scheiblingkir. (1.) | ||||
Tue 8/15/235:30 PM | ||||||
(7.) Haitzendorf | 2:2 | Kottingbrunn (6.) | ||||
(2.) Wiener Neustadt | 4:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
(13.) SC Ortmann | 0:2 | Korneuburg (3.) | ||||
(4.) St. Peter/Au | 2:0 | Rohrbach/G. (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Zwettl | 3:2 | St. Pölten Jun. (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) Schrems | 2:2 | Gloggnitz (11.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/236:30 PM | ||||||
(10.) Gloggnitz | 1:1 | SC Ortmann (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Scheiblingkir. | 0:1 | St. Pölten Jun. (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(11.) Kottingbrunn | 0:1 | Wiener Neustadt (2.) | ||||
(12.) SC Retz | 1:2 | Haitzendorf (5.) | ||||
(14.) Rohrbach/G. | 0:0 | Zwettl (6.) | ||||
(15.) Langenrohr | 1:3 | Schrems (3.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:3 | St. Peter/Au (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Korneuburg | 1:1 | Kilb (9.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:30 PM | ||||||
(6.) Zwettl | 0:3 | Waidhofen/T. (11.) | ||||
(13.) Rohrbach/G. | 0:0 | St. Pölten Jun. (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Wiener Neustadt | 4:0 | SC Retz (15.) | ||||
(12.) Kilb | 1:2 | Gloggnitz (5.) | ||||
Sat 8/19/235:00 PM | ||||||
(2.) St. Peter/Au | 3:2 | Kottingbrunn (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) SC Ortmann | 1:0 | Langenrohr (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(3.) Schrems | 3:2 | Scheiblingkir. (10.) | ||||
Sun 8/20/235:00 PM | ||||||
(7.) Haitzendorf | 0:1 | Korneuburg (4.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/237:30 PM | ||||||
(15.) Kottingbrunn | 0:1 | Zwettl (4.) | ||||
(2.) Schrems | 2:0 | SC Ortmann (11.) | ||||
(8.) Gloggnitz | 1:2 | Haitzendorf (7.) | ||||
(13.) Rohrbach/G. | 2:2 | Scheiblingkir. (9.) | ||||
(14.) Waidhofen/T. | 2:3 | St. Pölten Jun. (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Korneuburg | 1:2 | Wiener Neustadt (1.) | ||||
Sat 8/26/235:00 PM | ||||||
(10.) SC Retz | 3:0 | St. Peter/Au (3.) | ||||
Sun 8/27/2311:00 AM | ||||||
(16.) Langenrohr | 2:2 | Kilb (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/237:30 PM | ||||||
(8.) Zwettl | 1:3 | SC Retz (6.) | ||||
(15.) Kilb | 0:1 | Schrems (1.) | ||||
(9.) SC Ortmann | 4:1 | Scheiblingkir. (12.) | ||||
(11.) Rohrbach/G. | 3:1 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
Sat 9/2/234:30 PM | ||||||
(4.) St. Peter/Au | 2:3 | Korneuburg (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) St. Pölten Jun. | 1:3 | Kottingbrunn (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Wiener Neustadt | 0:2 | Gloggnitz (5.) | ||||
Sun 9/3/234:30 PM | ||||||
(7.) Haitzendorf | 1:3 | Langenrohr (14.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/237:30 PM | ||||||
(14.) Kottingbrunn | 1:1 | Rohrbach/G. (12.) | ||||
(6.) SC Ortmann | 3:2 | Kilb (15.) | ||||
(11.) Langenrohr | 2:1 | Wiener Neustadt (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) Korneuburg | 2:2 | Zwettl (8.) | ||||
Sat 9/9/234:30 PM | ||||||
(4.) Gloggnitz | 1:0 | St. Peter/Au (7.) | ||||
(5.) SC Retz | 2:1 | St. Pölten Jun. (10.) | ||||
(9.) Scheiblingkir. | 2:1 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) Schrems | 2:0 | Haitzendorf (13.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/237:30 PM | ||||||
(10.) Rohrbach/G. | 0:0 | SC Retz (6.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:2 | Kottingbrunn (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) Zwettl | 3:2 | Gloggnitz (8.) | ||||
Sat 9/16/231:00 PM | ||||||
(15.) Kilb | 3:1 | Scheiblingkir. (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) St. Peter/Au | 2:1 | Langenrohr (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(12.) St. Pölten Jun. | 0:3 | Korneuburg (2.) | ||||
Sun 9/17/2311:00 AM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 2:4 | Schrems (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(14.) Haitzendorf | 1:4 | SC Ortmann (3.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/237:30 PM | ||||||
(1.) Schrems | 2:2 | St. Peter/Au (7.) | ||||
(10.) Kilb | 2:1 | Haitzendorf (15.) | ||||
(13.) Langenrohr | 1:1 | Zwettl (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Korneuburg | 2:1 | Rohrbach/G. (12.) | ||||
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(5.) Gloggnitz | 2:1 | St. Pölten Jun. (14.) | ||||
(4.) SC Retz | 6:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) SC Ortmann | 0:1 | Wiener Neustadt (3.) | ||||
Sun 9/24/232:00 PM | ||||||
(11.) Scheiblingkir. | 1:1 | Kottingbrunn (9.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/236:30 PM | ||||||
(3.) Wiener Neustadt | 0:4 | Kilb (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(12.) Kottingbrunn | 1:1 | SC Retz (4.) | ||||
(5.) Zwettl | 2:1 | Schrems (2.) | ||||
(10.) Rohrbach/G. | 2:0 | Gloggnitz (8.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:3 | Korneuburg (1.) | ||||
Sat 9/30/234:00 PM | ||||||
(7.) St. Peter/Au | 3:3 | SC Ortmann (6.) | ||||
4:45 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 1:2 | Scheiblingkir. (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) St. Pölten Jun. | 4:1 | Langenrohr (14.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/237:30 PM | ||||||
(1.) Schrems | 7:0 | St. Pölten Jun. (14.) | ||||
(6.) Kilb | 1:0 | St. Peter/Au (9.) | ||||
(3.) SC Ortmann | 4:1 | Zwettl (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Korneuburg | 3:0 | Kottingbrunn (12.) | ||||
Sat 10/7/233:30 PM | ||||||
(4.) Gloggnitz | 5:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
(11.) Scheiblingkir. | 0:0 | SC Retz (5.) | ||||
Sun 10/8/2311:00 AM | ||||||
(15.) Langenrohr | 2:4 | Rohrbach/G. (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) Haitzendorf | 5:1 | Wiener Neustadt (8.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/236:45 PM | ||||||
(13.) Kottingbrunn | 0:2 | Gloggnitz (4.) | ||||
(10.) Zwettl | 1:1 | Kilb (9.) | ||||
(15.) St. Pölten Jun. | 0:1 | SC Ortmann (3.) | ||||
Sat 10/14/233:30 PM | ||||||
(6.) SC Retz | 1:1 | Korneuburg (1.) | ||||
(7.) St. Peter/Au | 1:0 | Haitzendorf (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:2 | Langenrohr (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Rohrbach/G. | 1:0 | Schrems (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Neustadt | 1:0 | Scheiblingkir. (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/237:30 PM | ||||||
(2.) Schrems | 3:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
(3.) SC Ortmann | 5:1 | Rohrbach/G. (10.) | ||||
(11.) Langenrohr | 1:0 | Kottingbrunn (14.) | ||||
(12.) Scheiblingkir. | 1:3 | Korneuburg (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Wiener Neustadt | 1:1 | St. Peter/Au (7.) | ||||
Sat 10/21/233:00 PM | ||||||
(4.) Gloggnitz | 2:0 | SC Retz (8.) | ||||
(9.) Kilb | 1:1 | St. Pölten Jun. (13.) | ||||
Sun 10/22/233:30 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 1:4 | Zwettl (5.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/26/234:00 PM | ||||||
(7.) SC Retz | 2:1 | Langenrohr (12.) | ||||
Fri 10/27/237:30 PM | ||||||
(5.) Zwettl | 3:2 | Wiener Neustadt (9.) | ||||
(10.) Rohrbach/G. | 1:2 | Kilb (6.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:4 | SC Ortmann (3.) | ||||
Sat 10/28/233:00 PM | ||||||
(13.) Scheiblingkir. | 1:1 | St. Peter/Au (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Korneuburg | 1:0 | Gloggnitz (4.) | ||||
(11.) St. Pölten Jun. | 2:1 | Haitzendorf (15.) | ||||
Sun 11/19/235:00 PM | ||||||
(14.) Kottingbrunn | 0:1 | Schrems (2.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/237:30 PM | ||||||
(5.) Kilb | 8:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(8.) Wiener Neustadt | 3:1 | St. Pölten Jun. (12.) | ||||
Sat 11/4/232:00 PM | ||||||
(3.) SC Ortmann | 1:1 | Kottingbrunn (15.) | ||||
(6.) St. Peter/Au | 4:2 | Zwettl (7.) | ||||
(13.) Scheiblingkir. | 1:2 | Gloggnitz (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Schrems | 1:0 | SC Retz (9.) | ||||
Sun 11/5/233:30 PM | ||||||
(14.) Haitzendorf | 1:0 | Rohrbach/G. (10.) | ||||
Fri 11/17/237:30 PM | ||||||
(11.) Langenrohr | 4:2 | Korneuburg (2.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/237:30 PM | ||||||
(10.) Rohrbach/G. | 1:1 | Wiener Neustadt (7.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 1:0 | Haitzendorf (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Korneuburg | 4:2 | Schrems (2.) | ||||
Sat 11/11/232:00 PM | ||||||
(3.) Gloggnitz | 3:0 | Langenrohr (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Zwettl | 4:0 | Scheiblingkir. (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) SC Retz | 1:0 | SC Ortmann (4.) | ||||
(11.) St. Pölten Jun. | 2:1 | St. Peter/Au (9.) | ||||
Thu 11/16/238:00 PM | ||||||
(15.) Kottingbrunn | 0:1 | Kilb (5.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/247:30 PM | ||||||
(3.) Gloggnitz | 2:0 | Schrems (2.) | ||||
(1.) Korneuburg | 2:0 | SC Ortmann (5.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 1:2 | Wiener Neustadt (6.) | ||||
(13.) Kottingbrunn | 2:0 | Haitzendorf (15.) | ||||
(10.) Rohrbach/G. | 2:1 | St. Peter/Au (9.) | ||||
Sat 3/9/243:00 PM | ||||||
(14.) Scheiblingkir. | 1:1 | Langenrohr (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) St. Pölten Jun. | 4:2 | Zwettl (7.) | ||||
4:20 PM | ||||||
(8.) SC Retz | 1:2 | Kilb (4.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/247:30 PM | ||||||
(8.) Zwettl | 1:1 | Rohrbach/G. (10.) | ||||
(2.) Schrems | 5:1 | Langenrohr (12.) | ||||
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(9.) St. Peter/Au | 7:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) St. Pölten Jun. | 1:2 | Scheiblingkir. (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Neustadt | 1:1 | Kottingbrunn (14.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 1:2 | SC Retz (7.) | ||||
(4.) Kilb | 1:0 | Korneuburg (1.) | ||||
Tue 3/26/248:00 PM | ||||||
(6.) SC Ortmann | 1:2 | Gloggnitz (3.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/247:00 PM | ||||||
(10.) St. Pölten Jun. | 2:0 | Rohrbach/G. (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) Korneuburg | 4:0 | Haitzendorf (15.) | ||||
(13.) Kottingbrunn | 2:0 | St. Peter/Au (9.) | ||||
(12.) Langenrohr | 3:1 | SC Ortmann (7.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:1 | Zwettl (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Scheiblingkir. | 0:0 | Schrems (3.) | ||||
Sat 3/23/243:30 PM | ||||||
(2.) Gloggnitz | 2:0 | Kilb (4.) | ||||
(8.) SC Retz | 1:2 | Wiener Neustadt (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/247:30 PM | ||||||
(4.) Kilb | 1:1 | Langenrohr (12.) | ||||
(6.) Zwettl | 1:1 | Kottingbrunn (13.) | ||||
(8.) SC Ortmann | 0:4 | Schrems (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Neustadt | 0:0 | Korneuburg (1.) | ||||
Sat 3/30/243:00 PM | ||||||
(14.) Scheiblingkir. | 2:4 | Rohrbach/G. (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) St. Peter/Au | 0:0 | SC Retz (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) St. Pölten Jun. | 5:1 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
Sun 3/31/245:00 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 3:0 | Gloggnitz (3.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/247:30 PM | ||||||
(13.) Kottingbrunn | 1:1 | St. Pölten Jun. (9.) | ||||
(1.) Korneuburg | 1:0 | St. Peter/Au (10.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 3:1 | Rohrbach/G. (11.) | ||||
(2.) Schrems | 2:0 | Kilb (4.) | ||||
Sat 4/6/244:30 PM | ||||||
(3.) Gloggnitz | 2:1 | Wiener Neustadt (6.) | ||||
(7.) SC Retz | 0:0 | Zwettl (5.) | ||||
Sun 4/7/2411:00 AM | ||||||
(12.) Langenrohr | 2:1 | Haitzendorf (15.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(14.) Scheiblingkir. | 0:0 | SC Ortmann (8.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/247:30 PM | ||||||
(4.) Kilb | 2:0 | SC Ortmann (9.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:1 | Scheiblingkir. (13.) | ||||
(6.) Zwettl | 1:4 | Korneuburg (1.) | ||||
(10.) Rohrbach/G. | 2:0 | Kottingbrunn (14.) | ||||
Sat 4/13/244:00 PM | ||||||
(7.) St. Pölten Jun. | 1:0 | SC Retz (8.) | ||||
(5.) Wiener Neustadt | 2:1 | Langenrohr (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) St. Peter/Au | 1:2 | Gloggnitz (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 0:1 | Schrems (2.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/247:30 PM | ||||||
(2.) Gloggnitz | 1:0 | Zwettl (8.) | ||||
(9.) SC Ortmann | 3:3 | Haitzendorf (15.) | ||||
(3.) Schrems | 0:1 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
(14.) Kottingbrunn | 4:2 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
(12.) Langenrohr | 1:1 | St. Peter/Au (11.) | ||||
(1.) Korneuburg | 1:1 | St. Pölten Jun. (7.) | ||||
Sat 4/20/244:00 PM | ||||||
(13.) Scheiblingkir. | 2:0 | Kilb (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) SC Retz | 3:0 | Rohrbach/G. (10.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/247:30 PM | ||||||
(14.) Kottingbrunn | 0:1 | Scheiblingkir. (12.) | ||||
(11.) Rohrbach/G. | 1:2 | Korneuburg (1.) | ||||
(6.) Zwettl | 5:1 | Langenrohr (13.) | ||||
Sat 4/27/244:00 PM | ||||||
(9.) St. Pölten Jun. | 2:2 | Gloggnitz (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(10.) St. Peter/Au | 3:1 | Schrems (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Waidhofen/T. | 1:1 | SC Retz (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 1:3 | SC Ortmann (8.) | ||||
Sun 4/28/244:30 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 2:1 | Kilb (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/247:30 PM | ||||||
(10.) Scheiblingkir. | 3:1 | Haitzendorf (15.) | ||||
(3.) Schrems | 2:2 | Zwettl (8.) | ||||
(2.) Gloggnitz | 2:0 | Rohrbach/G. (12.) | ||||
Sat 5/4/243:00 PM | ||||||
(5.) Kilb | 0:4 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(7.) SC Ortmann | 3:1 | St. Peter/Au (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) SC Retz | 4:0 | Kottingbrunn (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Korneuburg | 4:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
Sun 5/5/2411:00 AM | ||||||
(13.) Langenrohr | 2:2 | St. Pölten Jun. (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/247:30 PM | ||||||
(8.) Zwettl | 2:2 | SC Ortmann (6.) | ||||
(14.) Kottingbrunn | 0:0 | Korneuburg (1.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:0 | Gloggnitz (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 2:2 | Haitzendorf (15.) | ||||
Sat 5/11/244:30 PM | ||||||
(5.) SC Retz | 1:0 | Scheiblingkir. (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Rohrbach/G. | 1:3 | Langenrohr (12.) | ||||
(9.) St. Pölten Jun. | 0:2 | Schrems (3.) | ||||
Sun 5/12/2411:00 AM | ||||||
(10.) St. Peter/Au | 3:2 | Kilb (7.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/247:30 PM | ||||||
(1.) Korneuburg | 1:1 | SC Retz (6.) | ||||
(11.) Langenrohr | 4:0 | Waidhofen/T. (16.) | ||||
(7.) SC Ortmann | 4:1 | St. Pölten Jun. (10.) | ||||
(3.) Schrems | 0:2 | Rohrbach/G. (12.) | ||||
(5.) Kilb | 4:0 | Zwettl (8.) | ||||
Sat 5/18/245:00 PM | ||||||
(13.) Scheiblingkir. | 1:3 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
(2.) Gloggnitz | 2:0 | Kottingbrunn (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 2:2 | St. Peter/Au (9.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/247:00 PM | ||||||
(10.) St. Pölten Jun. | 1:1 | Kilb (5.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:3 | Schrems (3.) | ||||
(13.) Rohrbach/G. | 1:1 | SC Ortmann (6.) | ||||
(2.) Korneuburg | 0:1 | Scheiblingkir. (11.) | ||||
(14.) Kottingbrunn | 0:2 | Langenrohr (9.) | ||||
Sat 5/25/245:00 PM | ||||||
(7.) SC Retz | 0:2 | Gloggnitz (1.) | ||||
(12.) St. Peter/Au | 0:3 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) Zwettl | 2:1 | Haitzendorf (15.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/29/248:00 PM | ||||||
(10.) Langenrohr | 1:2 | SC Retz (7.) | ||||
Fri 5/31/247:30 PM | ||||||
(1.) Gloggnitz | 3:1 | Korneuburg (2.) | ||||
(3.) Schrems | 2:0 | Kottingbrunn (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Wiener Neustadt | 5:3 | Zwettl (8.) | ||||
Sat 6/1/245:30 PM | ||||||
(9.) St. Peter/Au | 3:2 | Scheiblingkir. (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Kilb | 2:1 | Rohrbach/G. (13.) | ||||
Sun 6/2/245:30 PM | ||||||
(15.) Haitzendorf | 0:0 | St. Pölten Jun. (11.) | ||||
Mon 6/3/248:00 PM | ||||||
(6.) SC Ortmann | 2:0 | Waidhofen/T. (16.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/7/247:30 PM | ||||||
(13.) Rohrbach/G. | 0:3 | Haitzendorf (14.) | ||||
(8.) Zwettl | 3:2 | St. Peter/Au (9.) | ||||
(2.) Korneuburg | 3:1 | Langenrohr (10.) | ||||
(12.) St. Pölten Jun. | 0:2 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
(16.) Waidhofen/T. | 0:2 | Kilb (5.) | ||||
(15.) Kottingbrunn | 1:1 | SC Ortmann (6.) | ||||
Sat 6/8/245:30 PM | ||||||
(7.) SC Retz | 0:0 | Schrems (3.) | ||||
(1.) Gloggnitz | 1:1 | Scheiblingkir. (11.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/14/246:30 PM | ||||||
St. Peter/Au | -:- | St. Pölten Jun. | ||||
7:00 PM | ||||||
Kilb | -:- | Kottingbrunn | ||||
SC Ortmann | -:- | SC Retz | ||||
7:30 PM | ||||||
Schrems | -:- | Korneuburg | ||||
Scheiblingkir. | -:- | Zwettl | ||||
Langenrohr | -:- | Gloggnitz | ||||
8:00 PM | ||||||
Wiener Neustadt | -:- | Rohrbach/G. | ||||
Sat 6/15/246:00 PM | ||||||
Haitzendorf | -:- | Waidhofen/T. |