2. Liga interregional - Gruppe 2
Switzerland
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 442
- Foreigners: 160 Players 36.2%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 25.0
Complete 2. Liga interregional - Gruppe 2 schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/234:00 PM | ||||||
(8.) FC Muri-G. | 1:1 | FC Bubendorf (9.) | ||||
(4.) FC Tavannes | 2:1 | FC Pratteln (11.) | ||||
(16.) BSC Old Boys | 1:6 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(15.) FC Erguël | 0:1 | SC Schöftland (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) SC Dornach | 2:1 | FC Besa Biel (13.) | ||||
Sun 8/20/233:30 PM | ||||||
(5.) FC Ueberstorf | 2:1 | FC Concordia LS (12.) | ||||
Tue 8/22/238:15 PM | ||||||
(14.) Ajoie-Monterri | 0:1 | FC Liestal (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) SC Binningen | 2:3 | FC Bosporus (2.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/234:00 PM | ||||||
(5.) FC Tavannes | 1:1 | FC Erguël (12.) | ||||
(11.) FC Bubendorf | 2:2 | SC Dornach (4.) | ||||
(10.) FC Liestal | 0:3 | FC Muri-G. (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) FC Pratteln | 0:1 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
(14.) FC Concordia LS | 0:1 | SC Binningen (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) SC Schöftland | 1:1 | FC Ueberstorf (6.) | ||||
Sun 8/27/234:00 PM | ||||||
(8.) FC Besa Biel | 5:3 | BSC Old Boys (16.) | ||||
(2.) FC Bosporus | 1:0 | Ajoie-Monterri (15.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/234:00 PM | ||||||
(3.) SC Dornach | 2:0 | FC Liestal (13.) | ||||
(11.) BSC Old Boys | 6:2 | FC Bubendorf (14.) | ||||
(2.) FC Muri-G. | 3:2 | FC Bosporus (5.) | ||||
(9.) SC Binningen | 0:0 | SC Schöftland (6.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(7.) FC Erguël | 4:0 | FC Pratteln (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Ajoie-Monterri | 2:1 | FC Concordia LS (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 4:0 | FC Besa Biel (12.) | ||||
Sun 9/3/233:30 PM | ||||||
(4.) FC Ueberstorf | 2:1 | FC Tavannes (8.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/234:00 PM | ||||||
(12.) FC Tavannes | 2:4 | SC Binningen (5.) | ||||
(14.) FC Bubendorf | 1:1 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
(9.) FC Liestal | 3:2 | BSC Old Boys (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) FC Concordia LS | 0:1 | FC Muri-G. (2.) | ||||
(16.) FC Pratteln | 0:3 | FC Besa Biel (8.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(10.) FC Erguël | 0:0 | FC Ueberstorf (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) SC Schöftland | 1:6 | Ajoie-Monterri (6.) | ||||
Sun 9/10/234:00 PM | ||||||
(7.) FC Bosporus | 3:4 | SC Dornach (3.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/14/238:30 PM | ||||||
(3.) SC Dornach | 2:1 | FC Concordia LS (16.) | ||||
Sat 9/16/234:00 PM | ||||||
(2.) FC Muri-G. | 1:0 | SC Schöftland (12.) | ||||
(4.) SC Binningen | 2:0 | FC Erguël (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Ajoie-Monterri | 2:1 | FC Tavannes (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) FC Besa Biel | 2:1 | FC Bubendorf (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 3:0 | FC Liestal (10.) | ||||
Sun 9/17/233:30 PM | ||||||
(7.) FC Ueberstorf | 0:2 | FC Pratteln (15.) | ||||
Wed 10/18/238:45 PM | ||||||
(9.) BSC Old Boys | 1:0 | FC Bosporus (8.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(14.) FC Tavannes | 1:2 | FC Muri-G. (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) FC Pratteln | 4:3 | FC Bubendorf (15.) | ||||
(8.) FC Erguël | 1:0 | Ajoie-Monterri (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) SC Schöftland | 2:1 | SC Dornach (4.) | ||||
(13.) FC Liestal | 0:4 | FC Besa Biel (5.) | ||||
Sun 9/24/233:30 PM | ||||||
(16.) FC Concordia LS | 1:8 | BSC Old Boys (6.) | ||||
(9.) FC Ueberstorf | 0:1 | SC Binningen (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(11.) FC Bosporus | 0:4 | FC Prishtina BE (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/26/238:15 PM | ||||||
(1.) FC Muri-G. | 1:0 | FC Erguël (11.) | ||||
Wed 9/27/238:00 PM | ||||||
(4.) FC Besa Biel | 4:2 | FC Bosporus (13.) | ||||
(2.) FC Prishtina BE | 0:2 | FC Concordia LS (16.) | ||||
(3.) SC Dornach | 4:1 | FC Tavannes (15.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(12.) FC Bubendorf | 1:0 | FC Liestal (14.) | ||||
(8.) Ajoie-Monterri | 2:4 | FC Ueberstorf (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) SC Binningen | 1:3 | FC Pratteln (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) BSC Old Boys | 3:3 | SC Schöftland (10.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/234:00 PM | ||||||
(15.) FC Tavannes | 2:3 | BSC Old Boys (6.) | ||||
(7.) SC Binningen | 0:2 | Ajoie-Monterri (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) FC Concordia LS | 1:3 | FC Besa Biel (4.) | ||||
(9.) FC Pratteln | 1:1 | FC Liestal (13.) | ||||
(11.) SC Schöftland | 0:3 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(12.) FC Erguël | 1:3 | SC Dornach (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) FC Ueberstorf | 2:0 | FC Muri-G. (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) FC Bosporus | 5:2 | FC Bubendorf (14.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/234:00 PM | ||||||
(6.) BSC Old Boys | 2:2 | FC Erguël (11.) | ||||
(2.) SC Dornach | 4:0 | FC Ueberstorf (7.) | ||||
(3.) FC Muri-G. | 1:0 | SC Binningen (8.) | ||||
(15.) FC Bubendorf | 1:6 | FC Concordia LS (14.) | ||||
(13.) FC Liestal | 2:2 | FC Bosporus (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) FC Besa Biel | 5:1 | SC Schöftland (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 2:1 | FC Tavannes (16.) | ||||
Sun 10/8/234:00 PM | ||||||
(5.) Ajoie-Monterri | 2:0 | FC Pratteln (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/234:00 PM | ||||||
(16.) FC Tavannes | 2:2 | FC Besa Biel (4.) | ||||
(7.) SC Binningen | 1:1 | SC Dornach (2.) | ||||
(6.) Ajoie-Monterri | 1:1 | FC Muri-G. (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) FC Pratteln | 1:1 | FC Bosporus (9.) | ||||
(12.) FC Concordia LS | 2:1 | FC Liestal (15.) | ||||
(14.) SC Schöftland | 0:1 | FC Bubendorf (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) FC Erguël | 0:0 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
Sun 10/15/233:30 PM | ||||||
(8.) FC Ueberstorf | 1:2 | BSC Old Boys (5.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/234:00 PM | ||||||
(3.) FC Muri-G. | 3:0 | FC Pratteln (11.) | ||||
(5.) BSC Old Boys | 2:1 | SC Binningen (7.) | ||||
(2.) SC Dornach | 6:0 | Ajoie-Monterri (6.) | ||||
(15.) FC Bubendorf | 0:3 | FC Tavannes (16.) | ||||
(12.) FC Liestal | 3:1 | SC Schöftland (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) FC Besa Biel | 3:3 | FC Erguël (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 2:0 | FC Ueberstorf (8.) | ||||
Sun 10/22/234:00 PM | ||||||
(9.) FC Bosporus | 2:2 | FC Concordia LS (13.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/234:00 PM | ||||||
(1.) FC Muri-G. | 4:1 | SC Dornach (4.) | ||||
(12.) FC Tavannes | 3:2 | FC Liestal (13.) | ||||
(6.) SC Binningen | 2:1 | FC Prishtina BE (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) FC Pratteln | 2:1 | FC Concordia LS (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) FC Erguël | 1:0 | FC Bubendorf (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(7.) Ajoie-Monterri | 0:2 | BSC Old Boys (5.) | ||||
Sun 10/29/233:30 PM | ||||||
(9.) FC Ueberstorf | 0:3 | FC Besa Biel (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) SC Schöftland | 2:2 | FC Bosporus (11.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/234:00 PM | ||||||
(5.) BSC Old Boys | 2:2 | FC Muri-G. (1.) | ||||
(4.) SC Dornach | 3:1 | FC Pratteln (12.) | ||||
(16.) FC Bubendorf | 0:3 | FC Ueberstorf (7.) | ||||
(11.) FC Liestal | 3:0 | FC Erguël (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) FC Concordia LS | 2:0 | SC Schöftland (15.) | ||||
(3.) FC Besa Biel | 4:0 | SC Binningen (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) FC Prishtina BE | 4:3 | Ajoie-Monterri (9.) | ||||
Sun 11/5/234:00 PM | ||||||
(8.) FC Bosporus | 4:1 | FC Tavannes (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/238:15 PM | ||||||
(8.) Ajoie-Monterri | 1:1 | FC Besa Biel (4.) | ||||
Sat 11/11/234:00 PM | ||||||
(2.) FC Muri-G. | 1:1 | FC Prishtina BE (3.) | ||||
(1.) SC Dornach | 3:0 | BSC Old Boys (5.) | ||||
(9.) SC Binningen | 2:4 | FC Bubendorf (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) FC Pratteln | 3:2 | SC Schöftland (16.) | ||||
Sun 11/12/233:00 PM | ||||||
(11.) FC Erguël | 0:1 | FC Bosporus (7.) | ||||
Wed 11/22/238:00 PM | ||||||
(6.) FC Ueberstorf | 4:0 | FC Liestal (13.) | ||||
Sat 3/9/245:00 PM | ||||||
(12.) FC Concordia LS | 2:2 | FC Tavannes (14.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/234:00 PM | ||||||
(5.) BSC Old Boys | 2:2 | FC Pratteln (10.) | ||||
(15.) FC Bubendorf | 1:4 | Ajoie-Monterri (8.) | ||||
(12.) FC Liestal | 2:2 | SC Binningen (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) FC Concordia LS | 3:2 | FC Erguël (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) FC Bosporus | 2:2 | FC Ueberstorf (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 3:2 | SC Dornach (3.) | ||||
Sun 11/19/233:00 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 2:1 | FC Muri-G. (4.) | ||||
Wed 4/3/248:15 PM | ||||||
(16.) SC Schöftland | 1:1 | FC Tavannes (14.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/244:00 PM | ||||||
(16.) FC Bubendorf | 2:2 | FC Muri-G. (4.) | ||||
(13.) FC Liestal | 1:1 | Ajoie-Monterri (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) FC Pratteln | 0:1 | FC Tavannes (12.) | ||||
(9.) FC Concordia LS | 3:0 | FC Ueberstorf (8.) | ||||
(2.) FC Besa Biel | 6:3 | SC Dornach (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) FC Bosporus | 3:0 | SC Binningen (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 5:1 | BSC Old Boys (5.) | ||||
Wed 3/20/248:30 PM | ||||||
(15.) SC Schöftland | 4:2 | FC Erguël (14.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/244:00 PM | ||||||
(5.) BSC Old Boys | 3:2 | FC Besa Biel (2.) | ||||
(4.) FC Muri-G. | 0:3 | FC Liestal (11.) | ||||
(7.) SC Binningen | 5:0 | FC Concordia LS (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 2:0 | FC Pratteln (12.) | ||||
Sun 3/24/243:30 PM | ||||||
(9.) Ajoie-Monterri | 0:5 | FC Bosporus (6.) | ||||
(8.) FC Ueberstorf | 1:2 | SC Schöftland (14.) | ||||
Wed 4/10/248:00 PM | ||||||
(3.) SC Dornach | 0:2 | FC Bubendorf (15.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(16.) FC Erguël | 2:2 | FC Tavannes (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/27/248:15 PM | ||||||
(16.) FC Bubendorf | 2:5 | BSC Old Boys (5.) | ||||
Thu 3/28/248:00 PM | ||||||
(12.) FC Tavannes | 2:1 | FC Ueberstorf (9.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(13.) SC Schöftland | 3:1 | SC Binningen (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) FC Concordia LS | 1:1 | Ajoie-Monterri (8.) | ||||
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(7.) FC Liestal | 5:0 | SC Dornach (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) FC Pratteln | 1:1 | FC Erguël (15.) | ||||
(2.) FC Besa Biel | 0:0 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
(6.) FC Bosporus | 4:1 | FC Muri-G. (4.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/244:00 PM | ||||||
(4.) FC Muri-G. | 0:0 | FC Concordia LS (11.) | ||||
(5.) BSC Old Boys | 0:5 | FC Liestal (7.) | ||||
(3.) SC Dornach | 2:1 | FC Bosporus (6.) | ||||
(9.) SC Binningen | 3:1 | FC Tavannes (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 3:3 | FC Pratteln (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Ajoie-Monterri | 1:0 | SC Schöftland (14.) | ||||
(1.) FC Prishtina BE | 6:0 | FC Bubendorf (16.) | ||||
Sun 4/7/243:30 PM | ||||||
(10.) FC Ueberstorf | 1:1 | FC Erguël (15.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/244:00 PM | ||||||
(14.) FC Tavannes | 2:4 | Ajoie-Monterri (7.) | ||||
(16.) FC Bubendorf | 2:4 | FC Besa Biel (2.) | ||||
(9.) FC Liestal | 0:3 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) FC Pratteln | 3:0 | FC Ueberstorf (12.) | ||||
(10.) FC Concordia LS | 3:0 | SC Dornach (3.) | ||||
(13.) SC Schöftland | 1:1 | FC Muri-G. (4.) | ||||
(15.) FC Erguël | 1:3 | SC Binningen (8.) | ||||
Sun 4/14/244:00 PM | ||||||
(5.) FC Bosporus | 3:2 | BSC Old Boys (6.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/244:00 PM | ||||||
(6.) BSC Old Boys | 2:4 | FC Concordia LS (9.) | ||||
(3.) SC Dornach | 3:3 | SC Schöftland (14.) | ||||
(4.) FC Muri-G. | 1:2 | FC Tavannes (12.) | ||||
(16.) FC Bubendorf | 3:3 | FC Pratteln (11.) | ||||
(8.) Ajoie-Monterri | 1:1 | FC Erguël (15.) | ||||
(7.) SC Binningen | 1:0 | FC Ueberstorf (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 3:2 | FC Liestal (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 3:1 | FC Bosporus (5.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/23/248:30 PM | ||||||
(12.) FC Ueberstorf | 3:2 | Ajoie-Monterri (9.) | ||||
Wed 4/24/248:00 PM | ||||||
(15.) FC Erguël | 0:6 | FC Muri-G. (3.) | ||||
(13.) FC Pratteln | 0:0 | SC Binningen (7.) | ||||
(10.) FC Liestal | 1:1 | FC Bubendorf (16.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(14.) SC Schöftland | 1:3 | BSC Old Boys (5.) | ||||
(6.) FC Bosporus | 1:4 | FC Besa Biel (2.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) FC Concordia LS | 1:1 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
Wed 5/1/248:00 PM | ||||||
(11.) FC Tavannes | 2:1 | SC Dornach (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/244:00 PM | ||||||
(4.) FC Muri-G. | 1:1 | FC Ueberstorf (11.) | ||||
(5.) BSC Old Boys | 5:1 | FC Tavannes (12.) | ||||
(3.) SC Dornach | 2:0 | FC Erguël (15.) | ||||
(16.) FC Bubendorf | 1:2 | FC Bosporus (6.) | ||||
(10.) FC Liestal | 5:1 | FC Pratteln (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 2:1 | SC Schöftland (14.) | ||||
Sun 4/28/242:30 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 1:2 | FC Concordia LS (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Ajoie-Monterri | 0:0 | SC Binningen (8.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/244:00 PM | ||||||
(13.) FC Tavannes | 2:4 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
(8.) SC Binningen | 0:3 | FC Muri-G. (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) FC Pratteln | 1:1 | Ajoie-Monterri (9.) | ||||
(7.) FC Concordia LS | 4:1 | FC Bubendorf (16.) | ||||
(15.) FC Erguël | 1:3 | BSC Old Boys (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) SC Schöftland | 1:0 | FC Besa Biel (2.) | ||||
Sun 5/5/243:30 PM | ||||||
(11.) FC Ueberstorf | 3:2 | SC Dornach (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Bosporus | 7:2 | FC Liestal (10.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/244:00 PM | ||||||
(3.) FC Muri-G. | 5:0 | Ajoie-Monterri (10.) | ||||
(5.) SC Dornach | 0:2 | SC Binningen (8.) | ||||
(15.) FC Bubendorf | 4:2 | SC Schöftland (14.) | ||||
(9.) FC Liestal | 2:1 | FC Concordia LS (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 2:0 | FC Tavannes (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 5:0 | FC Erguël (16.) | ||||
Sun 5/12/243:00 PM | ||||||
(4.) BSC Old Boys | 5:3 | FC Ueberstorf (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FC Bosporus | 1:2 | FC Pratteln (12.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/16/248:00 PM | ||||||
(12.) FC Ueberstorf | 2:5 | FC Prishtina BE (1.) | ||||
Sat 5/18/244:00 PM | ||||||
(13.) FC Tavannes | 2:1 | FC Bubendorf (15.) | ||||
(8.) SC Binningen | 1:4 | BSC Old Boys (3.) | ||||
(11.) Ajoie-Monterri | 1:2 | SC Dornach (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) FC Concordia LS | 1:2 | FC Bosporus (6.) | ||||
(10.) FC Pratteln | 1:0 | FC Muri-G. (4.) | ||||
(16.) FC Erguël | 1:3 | FC Besa Biel (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) SC Schöftland | 2:2 | FC Liestal (9.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/248:15 PM | ||||||
(2.) FC Besa Biel | 6:0 | FC Ueberstorf (13.) | ||||
Sat 5/25/244:00 PM | ||||||
(3.) BSC Old Boys | 3:2 | Ajoie-Monterri (12.) | ||||
(4.) SC Dornach | 5:4 | FC Muri-G. (5.) | ||||
(15.) FC Bubendorf | 5:4 | FC Erguël (16.) | ||||
(10.) FC Liestal | 0:1 | FC Tavannes (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) FC Concordia LS | 1:2 | FC Pratteln (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) FC Prishtina BE | 6:0 | SC Binningen (9.) | ||||
Sun 5/26/244:00 PM | ||||||
(6.) FC Bosporus | 2:2 | SC Schöftland (14.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/1/244:00 PM | ||||||
FC Muri-G. | -:- | BSC Old Boys | ||||
FC Tavannes | -:- | FC Bosporus | ||||
SC Binningen | -:- | FC Besa Biel | ||||
Ajoie-Monterri | -:- | FC Prishtina BE | ||||
5:00 PM | ||||||
FC Pratteln | -:- | SC Dornach | ||||
FC Erguël | -:- | FC Liestal | ||||
6:00 PM | ||||||
SC Schöftland | -:- | FC Concordia LS | ||||
Sun 6/2/243:30 PM | ||||||
FC Ueberstorf | -:- | FC Bubendorf |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/8/246:00 PM | ||||||
FC Tavannes | -:- | FC Concordia LS | ||||
BSC Old Boys | -:- | SC Dornach | ||||
FC Bubendorf | -:- | SC Binningen | ||||
FC Bosporus | -:- | FC Erguël | ||||
SC Schöftland | -:- | FC Pratteln | ||||
FC Liestal | -:- | FC Ueberstorf | ||||
FC Prishtina BE | -:- | FC Muri-G. | ||||
6:30 PM | ||||||
FC Besa Biel | -:- | Ajoie-Monterri |
30.Matchday