Ceska fotbalova liga
Czech Republic
League level:
Third Tier
- Number of teams: 32 teams
- Players: 738
- Foreigners: 121 Players 16.4%
- ø-Market value: €16k
- ø-Age: 24.4
Matchday 6 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Broza. | 0:1 | Usti | ||
Fri
Sep 8, 2023
- 5:00 PM
|
||||
529 · Vaclav Kubec | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
54' | ||||
Pisek | 2:0 | Motor. | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:15 AM
|
||||
200 · Lukas Langmajer | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
90' | 2:0 | |||
PCE B | 2:4 | FK Chl | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:15 AM
|
||||
120 · Antonin Bohata | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 20' | |||
32' | 1:2 | |||
1:3 | 50' | |||
1:4 | 64' | |||
90+1' | 2:4 | |||
JAB B | 1:0 | FKMB B | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:15 AM
|
||||
150 · Petr Kolator | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
Kolin | 0:4 | FC Slo | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:30 AM
|
||||
180 · Lukas Tryzna | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 48' | |||
0:4 | 58' | |||
SK Dyn | 3:2 | Bohemi | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:30 AM
|
||||
150 · Jakub Doubrava | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 39' | |||
42' | 2:1 | |||
52' | 3:1 | |||
3:2 | 62' | |||
K.Dvur | 0:3 | Loko | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:30 AM
|
||||
140 · Matej Toucha | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 14' | |||
0:3 | 53' | |||
FKP | 2:0 | TEP B | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 10:30 AM
|
||||
200 · Daniel Lovetinsky | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
40' | 2:0 | |||
FK Ban | 4:0 | FCHK B | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
250 · Pavel Orel | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
88' | 4:0 | |||
TJ Sok | 1:1 | FCSL B | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
130 · Tomas Nejedlo | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
1:1 | 85' | |||
Domaz. | 3:1 | K.Vary | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
323 · Vit Nedved | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
14' | 2:0 | |||
18' | 3:0 | |||
3:1 | 70' | |||
SLA B | 2:0 | FCVP B | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 10:15 AM
|
||||
295 · Martin Nenadal | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
45+3' | 2:0 | |||
90+2' | ||||
Admira | 1:3 | PFA | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 10:15 AM
|
||||
280 · Jakub Matejka | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
1:1 | 62' | |||
1:2 | 81' | |||
1:3 | 89' | |||
Zapy | 2:0 | FK Ars | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 5:00 PM
|
||||
150 · Drahoslav Drabek | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
Hosto. | 1:0 | FK Rob | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 5:00 PM
|
||||
275 · Lubomir Rehacek | ||||
Course of play | ||||
58' | 1:0 | |||
84' | ||||
FC SIL | 6:1 | DUK B | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 5:00 PM
|
||||
250 · Pavel Rejzek | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
31' | 3:0 | |||
3:1 | 40' | |||
43' | 4:1 | |||
56' | 5:1 | |||
75' | 6:1 | |||
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sokol Hostoun | 6 | 7 | 18 | |
2 | Slavia Prague B | 6 | 8 | 15 | |
3 | Povltavska FA | 6 | 3 | 12 | |
4 | Vikt. Plzen B | 6 | 2 | 10 | |
5 | Domazlice | 6 | 2 | 10 | |
6 | Dukla Prague B | 6 | -2 | 10 | |
7 | Pisek | 6 | -2 | 9 | |
8 | Bohemians B | 6 | 1 | 8 | |
9 | FK Robstav | 6 | 3 | 7 | |
10 | Loko Vltavin | 6 | 2 | 7 | |
11 | Motorlet Prague | 6 | -5 | 7 | |
12 | C. Budejovice B | 6 | -2 | 6 | |
13 | Karlovy Vary | 6 | -5 | 6 | |
14 | Admira Prague | 6 | -8 | 6 | |
15 | Taborsko B | 6 | 1 | 5 | |
16 | Kraluv Dvur | 6 | -5 | 3 |
Table Ceska fotbalova liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zapy | 6 | 13 | 18 | |
2 | Slovan Velvary | 6 | 12 | 16 | |
3 | Jablonec B | 6 | 5 | 13 | |
4 | Banik Most-Sous | 6 | 4 | 11 | |
5 | Chlumec n/Cidl. | 6 | 1 | 10 | |
6 | Viagem Usti n/L | 6 | 1 | 10 | |
7 | Sokol Brozany | 6 | 0 | 10 | |
8 | Ml. Boleslav B | 6 | 1 | 7 | |
9 | Pardubice B | 6 | -3 | 6 | |
10 | Ceska Lipa | 6 | -7 | 6 | |
11 | Zivanice | 6 | 0 | 5 | |
12 | Sl. Liberec B | 6 | -4 | 5 | |
13 | Sparta Kolin | 6 | -6 | 5 | |
14 | Hradec Kr. B | 6 | -10 | 4 | |
15 | Prepere | 6 | -1 | 3 | |
16 | Teplice B | 6 | -6 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...