LaLiga2
Spain
League level:
Second Tier
- Number of teams: 22 teams
- Players: 548
- Foreigners: 124 Players 22.6%
- ø-Market value: €938k
- ø-Age: 27.4
Complete LaLiga2 schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/188:00 PM | ||||||
(5.) Cádiz CF | 1:0 | UD Almería (21.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(15.) Albacete | 1:1 | Dep. La Coruña (8.) | ||||
Sat 8/18/187:00 PM | ||||||
(17.) Elche CF | 0:0 | Granada CF (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(18.) CD Lugo | 1:2 | Málaga CF (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(14.) Alcorcón | 1:1 | Sporting Gijón (11.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(7.) Córdoba CF | 3:3 | CD Numancia (6.) | ||||
Sun 8/19/187:00 PM | ||||||
(4.) RCD Mallorca | 1:0 | CA Osasuna (20.) | ||||
(12.) Real Oviedo | 1:1 | Extremadura (9.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) Real Zaragoza | 2:1 | R. Majadahonda (19.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(1.) UD Las Palmas | 2:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
Mon 8/20/188:00 PM | ||||||
(13.) Gimnàstic | 1:1 | CD Tenerife (10.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/24/1810:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 1:0 | Alcorcón (16.) | ||||
(18.) Extremadura | 0:1 | Dep. La Coruña (6.) | ||||
Sat 8/25/187:00 PM | ||||||
(21.) Reus Deportiu | 0:0 | Real Zaragoza (8.) | ||||
(9.) CD Numancia | 1:1 | Cádiz CF (7.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) UD Las Palmas | 1:1 | Albacete (11.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(19.) Córdoba CF | 2:4 | Real Oviedo (3.) | ||||
Sun 8/26/187:00 PM | ||||||
(5.) Sporting Gijón | 2:0 | Gimnàstic (20.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(15.) CA Osasuna | 1:1 | Elche CF (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(12.) Granada CF | 1:1 | CD Lugo (14.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(17.) UD Almería | 1:1 | CD Tenerife (10.) | ||||
Mon 8/27/188:00 PM | ||||||
(22.) R. Majadahonda | 0:1 | RCD Mallorca (2.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/31/188:00 PM | ||||||
(13.) Alcorcón | 1:0 | RCD Mallorca (3.) | ||||
Sat 9/1/184:00 PM | ||||||
(11.) CD Lugo | 3:2 | CD Numancia (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) Elche CF | 0:2 | Reus Deportiu (12.) | ||||
(10.) Real Zaragoza | 1:1 | UD Las Palmas (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) Cádiz CF | 1:1 | Real Oviedo (5.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(14.) CD Tenerife | 2:2 | Dep. La Coruña (8.) | ||||
Sun 9/2/1812:00 PM | ||||||
(20.) Gimnàstic | 0:1 | R. Majadahonda (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Sporting Gijón | 2:0 | Extremadura (21.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Albacete | 3:0 | Córdoba CF (22.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(7.) Granada CF | 2:0 | CA Osasuna (19.) | ||||
Mon 9/3/189:00 PM | ||||||
(18.) UD Almería | 0:1 | Málaga CF (1.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/7/188:00 PM | ||||||
(3.) UD Las Palmas | 4:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(2.) RCD Mallorca | 1:0 | Cádiz CF (11.) | ||||
Sat 9/8/184:00 PM | ||||||
(15.) CA Osasuna | 3:1 | UD Almería (20.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 1:0 | CD Tenerife (17.) | ||||
(12.) Real Oviedo | 0:4 | Real Zaragoza (4.) | ||||
Sun 9/9/1812:00 PM | ||||||
(16.) Reus Deportiu | 1:2 | Albacete (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:0 | Elche CF (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(21.) Extremadura | 1:3 | Granada CF (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) Córdoba CF | 0:0 | Alcorcón (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Dep. La Coruña | 1:0 | Sporting Gijón (8.) | ||||
Mon 9/10/188:00 PM | ||||||
(9.) R. Majadahonda | 1:0 | CD Lugo (14.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/15/184:00 PM | ||||||
(18.) Gimnàstic | 1:0 | CA Osasuna (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 3:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
(19.) CD Tenerife | 0:1 | Reus Deportiu (11.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Alcorcón | 1:0 | Dep. La Coruña (8.) | ||||
Sun 9/16/1812:00 PM | ||||||
(20.) Elche CF | 1:1 | RCD Mallorca (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) CD Lugo | 0:2 | Real Oviedo (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(22.) Extremadura | 1:2 | UD Las Palmas (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) UD Almería | 2:1 | Real Zaragoza (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) Granada CF | 3:0 | R. Majadahonda (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Sporting Gijón | 1:1 | CD Numancia (14.) | ||||
Mon 9/17/188:00 PM | ||||||
(5.) Albacete | 1:1 | Cádiz CF (13.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/22/184:00 PM | ||||||
(13.) CA Osasuna | 1:0 | Sporting Gijón (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) R. Majadahonda | 1:4 | Extremadura (20.) | ||||
(9.) Real Zaragoza | 0:2 | CD Lugo (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(22.) Córdoba CF | 1:1 | CD Tenerife (19.) | ||||
Sun 9/23/1812:00 PM | ||||||
(7.) RCD Mallorca | 1:3 | Albacete (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 1:1 | Elche CF (21.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) UD Las Palmas | 1:0 | Málaga CF (1.) | ||||
(11.) Reus Deportiu | 1:1 | Gimnàstic (18.) | ||||
(17.) CD Numancia | 0:2 | UD Almería (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(16.) Cádiz CF | 0:2 | Alcorcón (4.) | ||||
Mon 9/24/189:00 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 2:1 | Granada CF (6.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/28/189:00 PM | ||||||
(6.) Albacete | 2:2 | Real Zaragoza (10.) | ||||
Sat 9/29/184:00 PM | ||||||
(12.) CD Lugo | 1:1 | RCD Mallorca (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Granada CF | 4:2 | Córdoba CF (22.) | ||||
(7.) Sporting Gijón | 1:0 | UD Las Palmas (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) CD Tenerife | 1:0 | Cádiz CF (17.) | ||||
Sun 9/30/1812:00 PM | ||||||
(3.) Alcorcón | 2:0 | Real Oviedo (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 1:0 | R. Majadahonda (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) UD Almería | 2:0 | Reus Deportiu (14.) | ||||
(13.) CA Osasuna | 0:0 | CD Numancia (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(21.) Extremadura | 2:2 | Elche CF (20.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Gimnàstic | 1:3 | Dep. La Coruña (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/6/184:00 PM | ||||||
(6.) RCD Mallorca | 4:1 | CD Tenerife (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) CD Numancia | 1:0 | Extremadura (22.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:0 | UD Almería (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) UD Las Palmas | 0:0 | Alcorcón (3.) | ||||
Sun 10/7/1812:00 PM | ||||||
(15.) Reus Deportiu | 1:2 | Granada CF (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 1:0 | Albacete (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 1:1 | Málaga CF (1.) | ||||
(16.) Elche CF | 2:1 | CD Lugo (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) Cádiz CF | 1:1 | Gimnàstic (20.) | ||||
Mon 10/8/188:00 PM | ||||||
(14.) R. Majadahonda | 2:1 | Sporting Gijón (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) Real Zaragoza | 1:1 | CA Osasuna (13.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/12/184:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 2:1 | Albacete (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(19.) Extremadura | 2:1 | Cádiz CF (20.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(4.) Dep. La Coruña | 4:0 | Elche CF (18.) | ||||
Sat 10/13/184:00 PM | ||||||
(11.) CA Osasuna | 3:1 | Córdoba CF (22.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Sporting Gijón | 1:1 | Reus Deportiu (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) UD Almería | 3:0 | UD Las Palmas (5.) | ||||
(9.) CD Numancia | 1:0 | Real Zaragoza (14.) | ||||
Sun 10/14/181:00 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 0:0 | CD Lugo (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) R. Majadahonda | 1:0 | Real Oviedo (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(21.) Gimnàstic | 1:3 | Alcorcón (3.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:0 | RCD Mallorca (6.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/19/189:00 PM | ||||||
(17.) Elche CF | 2:0 | Málaga CF (1.) | ||||
Sat 10/20/184:00 PM | ||||||
(7.) Real Oviedo | 2:1 | CA Osasuna (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Alcorcón | 1:0 | Granada CF (3.) | ||||
(5.) UD Las Palmas | 3:0 | CD Numancia (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:1 | Dep. La Coruña (4.) | ||||
Sun 10/21/1812:00 PM | ||||||
(6.) RCD Mallorca | 1:1 | Extremadura (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(15.) CD Lugo | 1:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Albacete | 1:1 | UD Almería (8.) | ||||
(13.) Reus Deportiu | 2:1 | R. Majadahonda (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(16.) Real Zaragoza | 1:1 | CD Tenerife (19.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(20.) Cádiz CF | 0:0 | Sporting Gijón (11.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/26/189:00 PM | ||||||
(10.) Sporting Gijón | 0:0 | Córdoba CF (22.) | ||||
Sat 10/27/184:00 PM | ||||||
(3.) Dep. La Coruña | 2:0 | Reus Deportiu (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:0 | UD Almería (9.) | ||||
(7.) RCD Mallorca | 2:2 | UD Las Palmas (5.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 3:2 | Alcorcón (4.) | ||||
(16.) CD Lugo | 1:2 | Cádiz CF (19.) | ||||
Sun 10/28/1812:00 PM | ||||||
(21.) Gimnàstic | 2:1 | Real Oviedo (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) R. Majadahonda | 1:1 | CA Osasuna (12.) | ||||
(20.) Extremadura | 1:2 | Albacete (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Elche CF | 2:0 | Real Zaragoza (18.) | ||||
Mon 10/29/189:00 PM | ||||||
(1.) Málaga CF | 2:0 | CD Numancia (14.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/2/189:00 PM | ||||||
(5.) Albacete | 2:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
Sat 11/3/184:00 PM | ||||||
(15.) Reus Deportiu | 0:0 | CD Lugo (17.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) CD Numancia | 2:0 | CD Tenerife (18.) | ||||
(11.) CA Osasuna | 2:1 | Málaga CF (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(20.) Córdoba CF | 4:2 | Extremadura (21.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(6.) UD Las Palmas | 1:1 | Dep. La Coruña (4.) | ||||
Sun 11/4/1812:00 PM | ||||||
(12.) Cádiz CF | 5:1 | Elche CF (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Real Oviedo | 1:1 | RCD Mallorca (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Alcorcón | 2:0 | R. Majadahonda (16.) | ||||
(7.) UD Almería | 2:1 | Sporting Gijón (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Real Zaragoza | 0:2 | Granada CF (1.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/10/184:00 PM | ||||||
(9.) Cádiz CF | 2:0 | Reus Deportiu (17.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(21.) Extremadura | 2:3 | CA Osasuna (8.) | ||||
(18.) CD Lugo | 0:1 | Alcorcón (1.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) Dep. La Coruña | 4:0 | Real Oviedo (13.) | ||||
(15.) Elche CF | 0:0 | UD Las Palmas (6.) | ||||
Sun 11/11/1812:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 0:0 | CD Numancia (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) R. Majadahonda | 2:0 | UD Almería (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) RCD Mallorca | 3:0 | Córdoba CF (20.) | ||||
(14.) Sporting Gijón | 2:2 | Málaga CF (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) CD Tenerife | 0:0 | Albacete (5.) | ||||
Mon 11/12/189:00 PM | ||||||
(22.) Gimnàstic | 1:3 | Real Zaragoza (16.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/16/189:00 PM | ||||||
(6.) UD Las Palmas | 2:2 | Granada CF (3.) | ||||
Sat 11/17/184:00 PM | ||||||
(2.) Málaga CF | 2:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna | 2:0 | CD Tenerife (19.) | ||||
(17.) Reus Deportiu | 1:4 | Extremadura (20.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) Real Zaragoza | 2:2 | RCD Mallorca (8.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Real Oviedo | 2:1 | Sporting Gijón (14.) | ||||
Sun 11/18/1812:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:2 | R. Majadahonda (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:3 | Cádiz CF (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Albacete | 1:0 | CD Lugo (18.) | ||||
(1.) Alcorcón | 1:0 | Elche CF (15.) | ||||
Mon 11/19/189:00 PM | ||||||
(12.) UD Almería | 1:1 | Dep. La Coruña (4.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/23/189:00 PM | ||||||
(4.) Granada CF | 1:2 | Sporting Gijón (13.) | ||||
Sat 11/24/184:00 PM | ||||||
(22.) Gimnàstic | 2:2 | UD Almería (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Dep. La Coruña | 2:0 | CA Osasuna (10.) | ||||
(15.) CD Lugo | 2:1 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 4:1 | UD Las Palmas (8.) | ||||
Sun 11/25/1812:00 PM | ||||||
(6.) RCD Mallorca | 1:0 | CD Numancia (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(18.) Extremadura | 1:0 | Málaga CF (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Real Oviedo | 3:0 | Reus Deportiu (20.) | ||||
(17.) Elche CF | 0:1 | Albacete (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(16.) CD Tenerife | 2:1 | R. Majadahonda (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(1.) Alcorcón | 2:0 | Real Zaragoza (19.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/30/189:00 PM | ||||||
(19.) Real Zaragoza | 0:1 | Cádiz CF (7.) | ||||
Sat 12/1/184:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:1 | Elche CF (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Málaga CF | 0:1 | Granada CF (3.) | ||||
(20.) Reus Deportiu | 0:2 | RCD Mallorca (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) UD Almería | 1:1 | Extremadura (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Sporting Gijón | 2:1 | CD Tenerife (17.) | ||||
Sun 12/2/1812:00 PM | ||||||
(12.) R. Majadahonda | 0:0 | Dep. La Coruña (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) CA Osasuna | 1:0 | CD Lugo (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Albacete | 2:1 | Alcorcón (1.) | ||||
(14.) CD Numancia | 3:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) UD Las Palmas | 0:0 | Real Oviedo (10.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/7/189:00 PM | ||||||
(18.) CD Tenerife | 0:0 | Extremadura (16.) | ||||
Sat 12/8/181:00 PM | ||||||
(4.) Dep. La Coruña | 2:2 | CD Numancia (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(22.) Gimnàstic | 0:1 | Granada CF (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Albacete | 2:2 | CA Osasuna (8.) | ||||
(7.) RCD Mallorca | 1:2 | Málaga CF (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Real Oviedo | 1:2 | UD Almería (9.) | ||||
Sun 12/9/1812:00 PM | ||||||
(2.) Alcorcón | 0:1 | Reus Deportiu (20.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Cádiz CF | 1:0 | R. Majadahonda (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) Elche CF | 0:0 | Sporting Gijón (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) CD Lugo | 4:2 | UD Las Palmas (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Real Zaragoza | 0:0 | Córdoba CF (21.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/14/189:00 PM | ||||||
(2.) Málaga CF | 1:0 | Cádiz CF (6.) | ||||
Sat 12/15/184:00 PM | ||||||
(1.) Granada CF | 1:0 | Real Oviedo (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:2 | Albacete (4.) | ||||
(19.) Reus Deportiu | 1:1 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) Sporting Gijón | 1:0 | RCD Mallorca (8.) | ||||
Sun 12/16/1812:00 PM | ||||||
(15.) R. Majadahonda | 1:3 | Elche CF (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) CA Osasuna | 2:1 | Alcorcón (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(18.) Extremadura | 0:1 | Gimnàstic (22.) | ||||
(11.) UD Las Palmas | 1:1 | CD Tenerife (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 1:1 | CD Lugo (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) Dep. La Coruña | 3:1 | Real Zaragoza (20.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/21/187:00 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 1:1 | Granada CF (1.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(8.) RCD Mallorca | 2:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
Sat 12/22/181:00 PM | ||||||
(15.) CD Lugo | 0:0 | Sporting Gijón (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Real Oviedo | 0:0 | Málaga CF (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(18.) Real Zaragoza | 2:1 | Extremadura (20.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) Elche CF | 2:2 | UD Almería (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Córdoba CF | 4:1 | UD Las Palmas (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(6.) Cádiz CF | 3:0 | Dep. La Coruña (4.) | ||||
Sun 12/23/1812:00 PM | ||||||
(21.) Reus Deportiu | 0:1 | CA Osasuna (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Albacete | 1:0 | R. Majadahonda (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Alcorcón | 1:1 | CD Numancia (13.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/4/199:00 PM | ||||||
(1.) Granada CF | 1:1 | Albacete (2.) | ||||
(15.) CD Tenerife | 2:1 | Elche CF (17.) | ||||
Sat 1/5/194:00 PM | ||||||
(11.) Sporting Gijón | 1:2 | Real Zaragoza (16.) | ||||
(19.) Extremadura | 3:0 | Alcorcón (6.) | ||||
Sun 1/6/1912:00 PM | ||||||
(9.) UD Almería | 2:0 | RCD Mallorca (8.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) Dep. La Coruña | 0:0 | CD Lugo (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) CA Osasuna | 2:1 | Cádiz CF (7.) | ||||
(22.) Gimnàstic | 1:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) Málaga CF | 0:3 | Reus Deportiu (20.) | ||||
Mon 1/7/196:00 PM | ||||||
(14.) CD Numancia | 2:3 | Real Oviedo (10.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(18.) R. Majadahonda | 0:0 | UD Las Palmas (12.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/11/199:00 PM | ||||||
(8.) Cádiz CF | 0:0 | Granada CF (1.) | ||||
Sat 1/12/194:00 PM | ||||||
(3.) Albacete | 1:1 | Sporting Gijón (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) UD Las Palmas | 4:1 | CA Osasuna (5.) | ||||
(20.) Reus Deportiu | 1:1 | CD Numancia (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Real Oviedo | 1:0 | CD Tenerife (16.) | ||||
(7.) RCD Mallorca | 1:0 | Dep. La Coruña (4.) | ||||
Sun 1/13/1912:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:1 | R. Majadahonda (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Alcorcón | 0:0 | UD Almería (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) CD Lugo | 1:1 | Extremadura (19.) | ||||
(17.) Real Zaragoza | 0:2 | Málaga CF (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) Elche CF | 1:0 | Gimnàstic (22.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/19/194:00 PM | ||||||
(11.) UD Almería | 0:0 | Cádiz CF (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) R. Majadahonda | 2:2 | Real Zaragoza (17.) | ||||
(13.) CD Numancia | 3:2 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(20.) Reus Deportiu | 0:1 | UD Las Palmas (10.) | ||||
(2.) Málaga CF | 2:1 | CD Lugo (18.) | ||||
Sun 1/20/1912:00 PM | ||||||
(5.) CA Osasuna | 2:0 | RCD Mallorca (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Sporting Gijón | 2:0 | Alcorcón (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Dep. La Coruña | 2:0 | Albacete (4.) | ||||
(14.) CD Tenerife | 2:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) Extremadura | 0:2 | Real Oviedo (9.) | ||||
Mon 1/21/199:00 PM | ||||||
(1.) Granada CF | 2:1 | Elche CF (15.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/25/199:00 PM | ||||||
(16.) Real Zaragoza | 2:0 | Real Oviedo (9.) | ||||
Sat 1/26/194:00 PM | ||||||
(11.) UD Almería | 0:1 | CA Osasuna (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) Elche CF | 1:1 | CD Numancia (13.) | ||||
(14.) CD Lugo | 3:2 | R. Majadahonda (18.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 1:1 | RCD Mallorca (8.) | ||||
(15.) CD Tenerife | 0:0 | Málaga CF (2.) | ||||
Sun 1/27/1912:00 PM | ||||||
(4.) Albacete | 1:0 | Reus Deportiu (20.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Granada CF | 0:0 | Extremadura (19.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Alcorcón | 2:1 | Córdoba CF (21.) | ||||
(12.) Sporting Gijón | 1:2 | Dep. La Coruña (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(22.) Gimnàstic | 0:0 | UD Las Palmas (10.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/1/199:00 PM | ||||||
(4.) Málaga CF | 1:1 | UD Almería (12.) | ||||
Sat 2/2/194:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 3:0 | CD Lugo (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) R. Majadahonda | 1:0 | Gimnàstic (22.) | ||||
(21.) Córdoba CF | 1:3 | Albacete (1.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 0:0 | CD Tenerife (15.) | ||||
Sun 2/3/1912:00 PM | ||||||
(7.) RCD Mallorca | 2:0 | Alcorcón (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 2:1 | Cádiz CF (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(20.) Reus Deportiu | 0:1 | Elche CF (14.) | ||||
(3.) CA Osasuna | 1:0 | Granada CF (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) Extremadura | 0:3 | Sporting Gijón (10.) | ||||
Mon 2/4/199:00 PM | ||||||
(11.) UD Las Palmas | 1:1 | Real Zaragoza (16.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/8/199:00 PM | ||||||
(12.) Sporting Gijón | 0:2 | CA Osasuna (2.) | ||||
Sat 2/9/194:00 PM | ||||||
(22.) Gimnàstic | 1:0 | Reus Deportiu (21.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Elche CF | 1:2 | Real Oviedo (6.) | ||||
(19.) Extremadura | 1:1 | R. Majadahonda (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(16.) CD Tenerife | 0:2 | Córdoba CF (20.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) CD Lugo | 1:2 | Real Zaragoza (14.) | ||||
Sun 2/10/1912:00 PM | ||||||
(7.) Alcorcón | 1:2 | Cádiz CF (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Albacete | 2:0 | RCD Mallorca (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 1:0 | CD Numancia (13.) | ||||
(5.) Granada CF | 0:1 | Dep. La Coruña (3.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Málaga CF | 0:0 | UD Las Palmas (11.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/15/199:00 PM | ||||||
(22.) Córdoba CF | 1:2 | Granada CF (5.) | ||||
Sat 2/16/194:00 PM | ||||||
(4.) Dep. La Coruña | 1:1 | Gimnàstic (20.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Elche CF | 2:0 | Extremadura (19.) | ||||
(15.) Real Zaragoza | 0:0 | Albacete (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) Real Oviedo | 1:0 | Alcorcón (9.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 2:0 | CD Tenerife (16.) | ||||
Sun 2/17/1912:00 PM | ||||||
(8.) RCD Mallorca | 3:0 | CD Lugo (18.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:1 | CA Osasuna (2.) | ||||
(21.) Reus Deportiu | 0:1 | UD Almería (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) R. Majadahonda | 0:1 | Málaga CF (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) UD Las Palmas | 1:0 | Sporting Gijón (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/22/199:00 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 2:2 | RCD Mallorca (8.) | ||||
Sat 2/23/194:00 PM | ||||||
(2.) Albacete | 0:0 | Real Oviedo (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(20.) Gimnàstic | 2:3 | Cádiz CF (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(9.) Alcorcón | 2:0 | UD Las Palmas (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(1.) CA Osasuna | 1:0 | Real Zaragoza (15.) | ||||
Sun 2/24/1912:00 PM | ||||||
(13.) Sporting Gijón | 2:3 | R. Majadahonda (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 3:1 | Córdoba CF (22.) | ||||
(3.) Granada CF | 1:0 | Reus Deportiu (21.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Málaga CF | 0:0 | Dep. La Coruña (5.) | ||||
(18.) CD Lugo | 2:2 | Elche CF (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(19.) Extremadura | 0:1 | CD Numancia (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/194:00 PM | ||||||
(6.) Cádiz CF | 1:0 | Albacete (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(20.) Córdoba CF | 1:1 | Málaga CF (3.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 1:0 | Gimnàstic (21.) | ||||
Sun 3/3/1912:00 PM | ||||||
(9.) RCD Mallorca | 1:1 | Elche CF (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:2 | Sporting Gijón (12.) | ||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | CD Tenerife (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) R. Majadahonda | 0:3 | Granada CF (2.) | ||||
(7.) Real Oviedo | 1:1 | CD Lugo (18.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) UD Las Palmas | 1:1 | Extremadura (19.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) Real Zaragoza | 1:2 | UD Almería (8.) | ||||
Mon 3/4/199:00 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 2:2 | Alcorcón (10.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/194:00 PM | ||||||
(7.) RCD Mallorca | 1:0 | Real Oviedo (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Sporting Gijón | 1:0 | UD Almería (9.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(20.) Gimnàstic | 1:0 | Albacete (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Elche CF | 1:0 | Cádiz CF (6.) | ||||
Sun 3/10/1912:00 PM | ||||||
(15.) R. Majadahonda | 2:0 | Alcorcón (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(17.) CD Lugo | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
(19.) Extremadura | 3:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:0 | Real Zaragoza (18.) | ||||
(16.) CD Tenerife | 1:1 | CD Numancia (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 0:1 | UD Las Palmas (11.) | ||||
Mon 3/11/199:00 PM | ||||||
(3.) Málaga CF | 1:2 | CA Osasuna (1.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/194:00 PM | ||||||
(3.) Albacete | 1:0 | Extremadura (19.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 1:1 | CD Lugo (18.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) Alcorcón | 1:1 | CD Tenerife (16.) | ||||
(15.) Real Zaragoza | 1:0 | Elche CF (14.) | ||||
Sun 3/17/1912:00 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 2:0 | Gimnàstic (20.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 1:2 | Sporting Gijón (11.) | ||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Dep. La Coruña (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) UD Almería | 0:0 | Granada CF (2.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 3:0 | R. Majadahonda (17.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) UD Las Palmas | 1:2 | RCD Mallorca (6.) | ||||
Mon 3/18/199:00 PM | ||||||
(13.) CD Numancia | 1:1 | Málaga CF (5.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/22/199:00 PM | ||||||
(5.) Dep. La Coruña | 0:0 | UD Almería (10.) | ||||
(15.) CD Tenerife | 3:2 | CA Osasuna (1.) | ||||
Sat 3/23/194:00 PM | ||||||
(13.) Elche CF | 3:1 | Alcorcón (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(18.) CD Lugo | 0:3 | Albacete (3.) | ||||
Sun 3/24/1912:00 PM | ||||||
(14.) R. Majadahonda | 4:0 | CD Numancia (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(19.) Extremadura | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
(20.) Gimnàstic | 0:1 | Málaga CF (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 1:1 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:1 | UD Las Palmas (12.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(9.) Sporting Gijón | 1:0 | Real Oviedo (8.) | ||||
Mon 3/25/199:00 PM | ||||||
(6.) RCD Mallorca | 3:0 | Real Zaragoza (17.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/29/199:00 PM | ||||||
(4.) Málaga CF | 1:1 | Sporting Gijón (9.) | ||||
Sat 3/30/194:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 2:2 | R. Majadahonda (17.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) CD Numancia | 2:1 | Granada CF (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) Albacete | 2:2 | CD Tenerife (16.) | ||||
Sun 3/31/1912:00 PM | ||||||
(20.) Córdoba CF | 3:2 | RCD Mallorca (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Cádiz CF (6.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 1:0 | Extremadura (19.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Alcorcón | 0:0 | CD Lugo (18.) | ||||
(8.) Real Oviedo | 1:1 | Dep. La Coruña (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) UD Las Palmas | 0:1 | Elche CF (12.) | ||||
Mon 4/1/199:00 PM | ||||||
(15.) Real Zaragoza | 3:0 | Gimnàstic (21.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/5/199:00 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 0:1 | Sporting Gijón (8.) | ||||
Sat 4/6/194:00 PM | ||||||
(6.) Dep. La Coruña | 0:2 | R. Majadahonda (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:0 | Málaga CF (4.) | ||||
(19.) Extremadura | 1:0 | UD Almería (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Real Oviedo | 1:1 | UD Las Palmas (13.) | ||||
Sun 4/7/1912:00 PM | ||||||
(12.) Alcorcón | 0:1 | Albacete (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(18.) CD Lugo | 2:2 | CA Osasuna (1.) | ||||
(5.) RCD Mallorca | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(20.) Gimnàstic | 2:0 | CD Numancia (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) Elche CF | 1:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
Mon 4/8/199:00 PM | ||||||
(7.) Cádiz CF | 3:3 | Real Zaragoza (16.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/199:00 PM | ||||||
(8.) Sporting Gijón | 1:0 | Granada CF (3.) | ||||
Sat 4/13/194:00 PM | ||||||
(5.) Málaga CF | 1:2 | Extremadura (19.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 3:0 | Gimnàstic (20.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 2:1 | Dep. La Coruña (7.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) R. Majadahonda | 1:3 | CD Tenerife (14.) | ||||
Sun 4/14/1912:00 PM | ||||||
(2.) Albacete | 1:1 | Elche CF (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) CD Numancia | 1:1 | RCD Mallorca (6.) | ||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Real Oviedo (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 0:4 | CD Lugo (18.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) UD Las Palmas | 0:3 | Cádiz CF (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(17.) Real Zaragoza | 0:2 | Alcorcón (11.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/199:00 PM | ||||||
(11.) Alcorcón | 1:4 | Málaga CF (5.) | ||||
Sat 4/20/194:00 PM | ||||||
(19.) CD Lugo | 1:2 | Granada CF (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Albacete | 4:2 | UD Las Palmas (13.) | ||||
(20.) Gimnàstic | 0:0 | Sporting Gijón (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(6.) RCD Mallorca | 2:0 | R. Majadahonda (16.) | ||||
Sun 4/21/1912:00 PM | ||||||
(4.) Cádiz CF | 2:1 | CD Numancia (17.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Dep. La Coruña | 1:2 | Extremadura (18.) | ||||
(14.) Real Zaragoza | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Real Oviedo | 3:3 | Córdoba CF (21.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) CD Tenerife | 1:3 | UD Almería (10.) | ||||
Mon 4/22/199:00 PM | ||||||
(12.) Elche CF | 1:2 | CA Osasuna (1.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/199:00 PM | ||||||
(17.) CD Numancia | 1:2 | Dep. La Coruña (7.) | ||||
Sat 4/27/194:15 PM | ||||||
(6.) Málaga CF | 0:1 | RCD Mallorca (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 0:1 | Real Oviedo (8.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 2:0 | Albacete (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) Extremadura | 1:0 | CD Tenerife (18.) | ||||
Sun 4/28/1912:00 PM | ||||||
(16.) R. Majadahonda | 1:1 | Cádiz CF (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Alcorcón (11.) | ||||
(9.) Sporting Gijón | 1:1 | Elche CF (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 2:0 | Gimnàstic (20.) | ||||
(13.) UD Las Palmas | 4:1 | CD Lugo (19.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 0:3 | Real Zaragoza (14.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/194:00 PM | ||||||
(11.) Alcorcón | 0:0 | CA Osasuna (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Real Zaragoza | 0:1 | Dep. La Coruña (6.) | ||||
(21.) Gimnàstic | 0:1 | Extremadura (14.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) CD Tenerife | 2:1 | UD Las Palmas (13.) | ||||
Sun 5/5/1912:00 PM | ||||||
(19.) CD Lugo | 4:2 | UD Almería (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(20.) Córdoba CF | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
(4.) RCD Mallorca | 2:1 | Sporting Gijón (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Albacete | 0:0 | CD Numancia (18.) | ||||
(12.) Elche CF | 2:1 | R. Majadahonda (17.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 1:1 | Granada CF (2.) | ||||
Mon 5/6/199:00 PM | ||||||
(5.) Cádiz CF | 1:1 | Málaga CF (7.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/199:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 2:1 | CD Tenerife (17.) | ||||
Sat 5/11/194:00 PM | ||||||
(9.) Sporting Gijón | 0:0 | CD Lugo (19.) | ||||
(20.) Gimnàstic | 2:1 | RCD Mallorca (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Extremadura | 0:3 | Real Zaragoza (14.) | ||||
(16.) CD Numancia | 2:0 | Alcorcón (11.) | ||||
Sun 5/12/1912:00 PM | ||||||
(10.) UD Almería | 5:3 | Elche CF (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) CA Osasuna | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
(18.) R. Majadahonda | 2:3 | Albacete (3.) | ||||
(7.) Dep. La Coruña | 1:1 | Cádiz CF (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) UD Las Palmas | 1:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
Mon 5/13/199:00 PM | ||||||
(5.) Málaga CF | 3:0 | Real Oviedo (8.) |
39.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/199:00 PM | ||||||
(14.) Real Zaragoza | 4:2 | Sporting Gijón (9.) | ||||
Sat 5/18/194:00 PM | ||||||
(13.) Alcorcón | 0:1 | Extremadura (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Elche CF | 3:0 | CD Tenerife (18.) | ||||
Sun 5/19/1912:00 PM | ||||||
(4.) RCD Mallorca | 1:0 | UD Almería (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Málaga CF (5.) | ||||
(8.) Real Oviedo | 1:0 | CD Numancia (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Cádiz CF | 0:0 | CA Osasuna (1.) | ||||
(12.) UD Las Palmas | 3:2 | R. Majadahonda (19.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(20.) Córdoba CF | 4:3 | Gimnàstic (21.) | ||||
(17.) CD Lugo | 1:0 | Dep. La Coruña (7.) | ||||
Mon 5/20/199:00 PM | ||||||
(3.) Albacete | 0:1 | Granada CF (2.) |
40.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/24/199:00 PM | ||||||
(4.) Málaga CF | 3:1 | Real Zaragoza (14.) | ||||
Sat 5/25/194:00 PM | ||||||
(19.) R. Majadahonda | 0:0 | Córdoba CF (20.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Sporting Gijón | 0:2 | Albacete (3.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 2:0 | UD Las Palmas (13.) | ||||
Sun 5/26/1912:00 PM | ||||||
(9.) UD Almería | 0:0 | Alcorcón (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) CD Numancia | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
(21.) Gimnàstic | 3:3 | Elche CF (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(17.) CD Tenerife | 2:1 | Real Oviedo (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Granada CF | 1:1 | Cádiz CF (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(15.) Extremadura | 0:0 | CD Lugo (18.) | ||||
Mon 5/27/199:00 PM | ||||||
(7.) Dep. La Coruña | 1:0 | RCD Mallorca (5.) |
41.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/31/199:00 PM | ||||||
(21.) Córdoba CF | 2:3 | CA Osasuna (1.) | ||||
Sat 6/1/197:00 PM | ||||||
(14.) Alcorcón | 0:1 | Gimnàstic (20.) | ||||
Sun 6/2/194:00 PM | ||||||
(22.) Reus Deportiu | 0:1 | Sporting Gijón (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) UD Las Palmas | 0:0 | UD Almería (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Albacete | 1:2 | Málaga CF (3.) | ||||
(7.) Cádiz CF | 0:1 | Extremadura (13.) | ||||
(18.) CD Lugo | 0:0 | CD Tenerife (17.) | ||||
(11.) Elche CF | 0:0 | Dep. La Coruña (6.) | ||||
(5.) RCD Mallorca | 1:1 | Granada CF (2.) | ||||
(15.) Real Zaragoza | 0:0 | CD Numancia (16.) | ||||
Tue 6/4/199:00 PM | ||||||
(8.) Real Oviedo | 4:3 | R. Majadahonda (19.) |
42.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/8/198:30 PM | ||||||
(13.) Extremadura | 0:0 | RCD Mallorca (5.) | ||||
(1.) CA Osasuna | 1:0 | Real Oviedo (8.) | ||||
(10.) UD Almería | 3:0 | Albacete (4.) | ||||
(2.) Granada CF | 2:1 | Alcorcón (14.) | ||||
(9.) Sporting Gijón | 1:0 | Cádiz CF (7.) | ||||
(6.) Dep. La Coruña | 2:0 | Córdoba CF (21.) | ||||
(3.) Málaga CF | 3:0 | Elche CF (11.) | ||||
Sun 6/9/194:00 PM | ||||||
(19.) R. Majadahonda | 1:0 | Reus Deportiu (22.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(20.) Gimnàstic | 1:1 | CD Lugo (18.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(17.) CD Numancia | 1:1 | UD Las Palmas (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) CD Tenerife | 1:0 | Real Zaragoza (15.) |