2. Division A (Phase 1)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 533
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €113k
- ø-Age: 24.3
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 15 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Forte | 1:0 | Teksti | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 1:00 PM
|
||||
746 · Inal Tanashev | ||||
Course of play | ||||
89' | 1:0 | |||
Rod.-2 | 2:1 | Amkar | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 1:00 PM
|
||||
93 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
63' | 1:1 | |||
70' | 2:1 | |||
AVGD | 1:2 | LIP | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 2:00 PM
|
||||
750 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 29' | |||
79' | 1:2 | |||
Salyut | 0:3 | Chel | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 2:00 PM
|
||||
100 · Igor Nizovtsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 51' | |||
0:2 | 55' | |||
0:3 | 89' | |||
Cherta | 1:1 | FK NSK | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 2:00 PM
|
||||
121 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
52' | ||||
1:1 | 73' | |||
S.Kost | 0:3 | Murom | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 1:00 PM
|
||||
1.811 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 38' | |||
0:3 | 43' | |||
Veles | 2:0 | Chaika | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 1:00 PM
|
||||
285 · Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
Krasn2 | 0:2 | Irtysh | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.292 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 32' | |||
Bryans | 1:1 | Rotor | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.140 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 50' | |||
81' | 1:1 | |||
VU | 0:3 | Ufa | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 3:00 PM
|
||||
931 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
0:2 | 77' | |||
0:3 | 90' | |||
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Krasnodar 2 | 15 | 3 | 26 | |
2 | Murom | 15 | 2 | 23 | |
3 | Ufa | 15 | 10 | 22 | |
4 | Veles Moscow | 15 | -2 | 22 | |
5 | Volga Uljanovsk | 15 | -2 | 21 | |
6 | Chaika Pes. | 15 | 3 | 20 | |
7 | Irtysh Omsk | 15 | 0 | 19 | |
8 | Rotor Volgograd | 15 | -2 | 19 | |
9 | Dinamo Bryansk | 15 | -5 | 18 | |
10 | S. Kostroma | 15 | -7 | 13 |
Table 2. Division A (Phase 1) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Novosibirsk | 15 | 8 | 31 | |
2 | Rodina 2 Moscow | 15 | 5 | 29 | |
3 | Avangard Kursk | 15 | 10 | 24 | |
4 | Chelyabinsk | 15 | 2 | 20 | |
5 | M. Lipetsk | 15 | -6 | 20 | |
6 | Chertanovo | 15 | 5 | 19 | |
7 | Tekstilshchik | 15 | 4 | 19 | |
8 | Amkar Perm | 15 | -1 | 18 | |
9 | Forte Taganrog | 15 | -7 | 17 | |
10 | Salyut Belgorod | 15 | -20 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...