Edin Dzeko
Date of Birth 17.03.1986
Age 38
Nat. Bosnia-Herzegovina  Bosnia-Herzegovina
Height 1,93m
Contract until Jun 30, 2025
Position Centre-Forward
Foot right
Current club Fenerbahce
Interested club Fenerbahce

Stats 23/24

Competitionwettbewerb
Total 23/24: 462510
36216
621
423
---
probability 0 %
0 %
Last valuation: Jun 23, 2023
Share this rumour

Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu?

Jun 9, 2023 - 1:21 PM hours
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#11
Jun 13, 2023 - 9:38 AM hours
dzeko çok iyi bir bitirici santrafor. çift forvet oynayan takımlarda çok iş yapar. basthuayi ile iyi bir ikili olacaklarını düşünüyorum.
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#12
Jun 13, 2023 - 12:38 PM hours
Eğer kulup baskanı aynı zamanda kulup sahibi olsaydı kesinlikle bu paralari vermezdi.
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#13
Jun 13, 2023 - 1:43 PM hours
Bu sezon 4–4-1-1 oynayacak Fenerbahçe. Teknik direktör için adaylar;
%50 Avcı
%25 Montella
%20 Sergen
%5 Lucescu

Teknik Direktör 30 hazirana kadar açıklanmayabilir. Planlanan transferler;
Kent✔️
Dzeko⏳
Becao⏳
Livakovic⏳
Van De Beek⏳
Mert Muldur⏳
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#14
Jun 13, 2023 - 2:37 PM hours
Alıntı yap TalentScoutTR

Bu sezon 4–4-1-1 oynayacak Fenerbahçe. Teknik direktör için adaylar;
%50 Avcı
%25 Montella
%20 Sergen
%5 Lucescu

Teknik Direktör 30 hazirana kadar açıklanmayabilir. Planlanan transferler;
Kent✔️
Dzeko⏳
Becao⏳
Livakovic⏳
Van De Beek⏳
Mert Muldur⏳

-Bu adı geçen hocalar ile hiçbir görüşme olmamış
-Becao kulübe önerilmiş ama kulüp geri dönüş yapmamış

Kaynak : Sercan Hamzaoğlu
This contribution was last edited by Jincxed on Jun 13, 2023 at 2:41 PM hours
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#15
Jun 13, 2023 - 10:18 PM hours
Alıntı yap HadronX
Alıntı yap HadronX

2 senedir gelmesini istiyordum keşke daha erken gelebilseydi teklifimizi kabul eder etmez bilemem ama takımda görmek istediğim bir oyuncu. 2 senelik sözleşme teklif edilmiş 1+1'dir diye düşünüyorum ve tabi doğal olarak yıllık en az 3.5 milyon € maaş talebi olacaktır.

Yağız'ın haberine göre Fenerbahçe yıllık 4.5 milyon € teklif etmiş çok ciddi para. Avrupa takımlarından veya devlerinden daha iyi bir teklif gelmezse teklifi kabul edecektir bence ama mutlaka arap takımları da teklif yapmıştır.

Bazı kaynaklar teklifimizi kabul ettiğini yazmış yabancı basına da düşmüş. Yıllardır Fenerbahçe'ye istediğim profil bir santrafor umarım son dakika arabistan yarımadasından uçuk kaçık bir teklif gelip oyuncunun aklını çelmez. Tabi ortada hoca yokken transfer yapılması da ayrı soru işareti.
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#16
Jun 13, 2023 - 10:27 PM hours
Alıntı yap HadronX
Alıntı yap HadronX

Alıntı yap HadronX

2 senedir gelmesini istiyordum keşke daha erken gelebilseydi teklifimizi kabul eder etmez bilemem ama takımda görmek istediğim bir oyuncu. 2 senelik sözleşme teklif edilmiş 1+1'dir diye düşünüyorum ve tabi doğal olarak yıllık en az 3.5 milyon € maaş talebi olacaktır.

Yağız'ın haberine göre Fenerbahçe yıllık 4.5 milyon € teklif etmiş çok ciddi para. Avrupa takımlarından veya devlerinden daha iyi bir teklif gelmezse teklifi kabul edecektir bence ama mutlaka arap takımları da teklif yapmıştır.

Bazı kaynaklar teklifimizi kabul ettiğini yazmış yabancı basına da düşmüş. Yıllardır Fenerbahçe'ye istediğim profil bir santrafor umarım son dakika arabistan yarımadasından uçuk kaçık bir teklif gelip oyuncunun aklını çelmez. Tabi ortada hoca yokken transfer yapılması da ayrı soru işareti.

Daha ilginç olanı ne biliyor musun?
Bu iş devlet teşvikli olduğu için hoca olmamasını bıraktım devlet heyeti olmasına şaşırıyorum.
Düşün ki Türkiye'de emir verildiğini bir heyet tüm futbolculara gidip sana şu kadar maaş istediğin kulübü seç dediğini. Biz noluyor lan deriz bir birimize gireriz. Adamlar devlet eli ile futbolcu transferi yapıyor.
Üstelik bunu yaparken sektörde haksız rekabet oluşuyor FİFA'nın el atması lazım buna.
Yılda maksimum 10 milyon euro alabilecek adam şuan Suudlar'da yıllık 35 milyona oynayacak. Biz bu süreçte camialar olarak aynı oyunculara girmeyip farklı oyuncular ile görüşmeliyiz ki elimizde alternatif çoğalsın.

•     •     •

twitter: @AhmtFrknZlr
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#17
Jun 13, 2023 - 10:46 PM hours
Alıntı yap TransferErcibi
Alıntı yap HadronX

Alıntı yap HadronX

Alıntı yap HadronX

Bu iş devlet teşvikli olduğu için hoca olmamasını bıraktım devlet heyeti olmasına şaşırıyorum.
Düşün ki Türkiye'de emir verildiğini bir heyet tüm futbolculara gidip sana şu kadar maaş istediğin kulübü seç dediğini. Biz noluyor lan deriz bir birimize gireriz. Adamlar devlet eli ile futbolcu transferi yapıyor.
Üstelik bunu yaparken sektörde haksız rekabet oluşuyor FİFA'nın el atması lazım buna.
Yılda maksimum 10 milyon euro alabilecek adam şuan Suudlar'da yıllık 35 milyona oynayacak. Biz bu süreçte camialar olarak aynı oyunculara girmeyip farklı oyuncular ile görüşmeliyiz ki elimizde alternatif çoğalsın.

Katılıyorum, devlet destekli bir proje. Bir yandan Avrupa kupalarına katılacakları ile ilgili dedikodular var. Tamamen saçmalık haksız rekabet. Ama son cümlene katılmıyorum çünkü öyle oyuncular var ki lig te fark yaratabilen/yaratan isimler doğal olarak herkes kendi takımında görmek ister.

Bizim yapmamız gereken ligimizi kaliteli hale getirmek tabi ilk önce iyi bir federasyon ekibi ve yöneticileri lazım. Kulüplerin ve federasyonun dışında Türk hocalarında kendini geliştirmesi lazım avrupa'daki alt sıra takımlara oyun olarak ezilmemesi lazım, kulüplerin altyapıya önem vermesi lazım koca ligten 1 tane Arda Güler,Kerem gibi tek tük isimler çıkmasın.
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#18
Jun 13, 2023 - 10:50 PM hours
Alıntı yap HadronX
Alıntı yap TransferErcibi

Alıntı yap HadronX

Alıntı yap HadronX

Alıntı yap HadronX

Katılıyorum, devlet destekli bir proje. Bir yandan Avrupa kupalarına katılacakları ile ilgili dedikodular var. Tamamen saçmalık haksız rekabet. Ama son cümlene katılmıyorum çünkü öyle oyuncular var ki lig te fark yaratabilen/yaratan isimler doğal olarak herkes kendi takımında görmek ister.

Bizim yapmamız gereken ligimizi kaliteli hale getirmek tabi ilk önce iyi bir federasyon ekibi ve yöneticileri lazım. Kulüplerin ve federasyonun dışında Türk hocalarında kendini geliştirmesi lazım avrupa'daki alt sıra takımlara oyun olarak ezilmemesi lazım, kulüplerin altyapıya önem vermesi lazım koca ligten 1 tane Arda Güler,Kerem gibi tek tük isimler çıkmasın.

Valla aynen katılıyorum altyapıya gerekli desteği vermediğimiz gibi kaynak üretiminde de bir o kadar sıkıntı çekiyoruz. Devletin acilen sponsorluk yönetmeliğini düzeltmesi lazım lira cinsinden sponsorluk imzalamayı döviz ile genişletmesi gerekiyor buda önemli bir husus.

•     •     •

twitter: @AhmtFrknZlr
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#19
Jun 14, 2023 - 12:05 PM hours
tek dezavantajı yaşı daha fizik olarak rakip savunmaları dagıtabilir ama yaşı kaç maç ve bir maçta kaç dakika süre alacağı sorun ve sakatlık yaşaması..
Edin Dzeko Fenerbahçe'a geliyor mu? |#20
Jun 14, 2023 - 1:24 PM hours
Arkadaşlar bu adam umarım FENERBAHÇE'ye gelmez.. Onun yerine aynı manejerlik firmasından Luis Muriel Alınabilir...
  Post options
Do you really want to delete the complete thread?

Moderator options
Do you really want to delete this post?
  Alert this entry
  Alert this entry
  Alert this entry
  Bookmark
  Subscribed threads
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Post options
Use the thread search if you want to move this thread to a different thread. Click on create thread if you want to turn this post into a stand-alone thread.