Jorginho
Date of Birth 20.12.1991
Age 32
Nat. Italy  Italy
Height 1,78m
Contract until Jun 30, 2025
Position Defensive Midfield
Foot right
Current club Arsenal FC
Interested club Fenerbahce

Stats 23/24

Competitionwettbewerb
Total 23/24: 3612
24-2
91-
2--
1--
probability 0 %
0 %
Last valuation: Sep 15, 2023
Share this rumour

Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu?

Jul 27, 2023 - 4:55 PM hours
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#31
Aug 7, 2023 - 6:33 AM hours
Diğer isimler tartışılır ama Roberto Carlos bu ülkeye gelmiş tek süperstar oyuncudur
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#32
Aug 7, 2023 - 7:02 AM hours
Alıntı yap BeyazGergedan
Arsenal rocked as Mikel Arteta faces losing Jorginho as Italian wants to 'quit Gunners'
Oyuncu bugün oynanan Community Shield finalinde "hafif kas ağrısı" sebebiyle kadroya alınmadı. Durağı neresi olursa olsun Arsenal'de kalmayacak gibi görünüyor. Yeni bir isim gibi medyaya düşmesine rağmen birkaç hafta önce oyuncunun menajerler aracılığıyla Fenerbahçe'ye önerildiği yazılmıştı. Arsenal'in de Jorginho ile Fenerbahçe anlaşabildiği takdirde özellikle Havertz ve Declan Rice transferlerinden sonra oyuncuyu bırakma konusunda sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum, ocak ayında 12 milyon EUR gibi cüzi bir bedelle transfer etmişlerdi. Oyuncunun da Arsenal'de kalma yönünde ağır basan bir talebi olduğunu sanmıyorum zira oyuncunun Arap takımlarından gelebilecek teklifleri beklediğine yönelik haberler de çıkmıştı.

Transferin gerçekleşebilmesi adına ümit verici olan kısım oyuncunun Avrupa'da yapabileceği hemen hemen her şeyi yapmış fakat Arap takımlarına gitmek için de hala genç bir yaşta olması.
Oyuncunun daha genç transfer söylentisi çıkan oyunculara nazaran (Bissouma, Hjulmand, Dominguez) beş büyük ligde kalmak için ekstra bir hırsı olmayacağı gibi olası bir Türkiye transferi sonrası 34-35 yaşlarında Arap takımlarıyla son bir sözleşme yapabileceğini de düşünecektir. Bir diğer nokta da Avrupa futbolunun her geçen gün Jorginho gibi isimlerin tarzından uzaklaşması. Oyuncu aktif en kaliteli registalardan olmasına rağmen 5 büyük Avrupa liginde bir büyük (7 - 8 milyon Pound'luk) sözleşme daha yapabilecek tempoda olduğunu düşünmüyorum, bilhassa İngiltrere'de.

Transferdeki asıl pürüz maaş pazarlığında olacaktır. Fenerbahçe'nin oyuncunun bonservisini de yıllık ücretini de (senelik 6 milyon EUR bandında anlaşılacaktır) karşılayacak finansal gücü, sponsor desteği, satış geliri olduğu kanısındayım. Ciddi bir uğraş da var gibi görünüyor, yönetim hem takımın kalitesini arttırmak hem de camiayı konsolide etmek adına böyle bir fırsatı geri tepmemek adına imkanları zorlayacaktır. Oyuncu Avrupa futbolundan çok uzaklaşmadan benzer seviyelerde yıllık ücret alıp düzenli forma giyebileceği seçeneklere sıcaksa ve Arap takımlarından acayip teklifler gelmezse Fenerbahçe'ye transferinin düşünüldüğünden çok daha olası ve sıcak olduğunu düşünüyorum. Bu hafta içerisinde sürpriz bir çıkarmayla açıklanırsa hiç şaşırmam.

Ali koç'un bu tarzda bir fedakarlık yapacak bir insan değil adam ticarethane olarak bakıyor fenerbahçeye kulüp dışında bir oyuncuya sponsor olacak kadar fedakar başkan değil boşuna hayal kurmaya gerek yok.
"geçen sene göğüs sponsorluğu için AVIS ile 50 Milyon TL'ye 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı. AVIS ile sözleşmenin sona ermesinin ardından Fenerbahçe, bu sene aynı bedelle Otokoç ile 50 milyon TL'ye anlaşıldı." (gzt.com haber sitesinden aldım yazıyı)

Bu yazı ile zaten kendi markasını forma göğüse şuanki ekonomiye göre yarı fiyata sponsorluğunu yaptı grins

"Fenerbahçe, stadyum sponsorluğunda Ülker ile 10 yıllık sözleşme imzaladı. Yapılan anlaşmaya göre Ülker, sarı lacivertlilere yıllık 9 milyon dolar ödeyecek". aynı siteden aldım ülker abimiz mesela başkan olmasada en büyük maddi desteği veriyor mesela benim gördüğüm ali koç a karşı beklentiye girmek hayal kırıklığı çok umutlanma kuraldan çıkabilecek cesareti yok ali koçun tüm maaş bonservis kulüp kasasında ödemeye çalışacaktır doğru olanı yapsada rakibin bu açığı kullanıyorsa sen kullanamıyorsan acilen istifa etmeliler bu kadar basit.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#33
Aug 8, 2023 - 11:09 AM hours
Jorginho’nun Fenerbahçe’ye önerildiği yabancı basında da yer aldı. Aşırı maliyetli bir oyuncu. Galatasaray’ın yaptığı gibi maaşının yüzde 50’si sponsorlar tarafından ödenirse iş çözülür. Elinize böyle bir fırsat geçerse değerlendirirsiniz. Jorginho başka bir seviye oyuncu. A+ bir yetenek. İsmail Kartal 6 numara üzerinden hızlı oyun kurulumu ve şok pres istiyorsa nokta atışı bir transfer. Çok zor bir transfer ama imkansız değil. Olası bir Jorginho+Krunic hamlesi orta sahayı başka bir seviyeye çeker.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#34
Aug 8, 2023 - 2:35 PM hours
Alıntı yap TalentScoutTR
Jorginho’nun Fenerbahçe’ye önerildiği yabancı basında da yer aldı. Aşırı maliyetli bir oyuncu. Galatasaray’ın yaptığı gibi maaşının yüzde 50’si sponsorlar tarafından ödenirse iş çözülür. Elinize böyle bir fırsat geçerse değerlendirirsiniz. Jorginho başka bir seviye oyuncu. A+ bir yetenek. İsmail Kartal 6 numara üzerinden hızlı oyun kurulumu ve şok pres istiyorsa nokta atışı bir transfer. Çok zor bir transfer ama imkansız değil. Olası bir Jorginho+Krunic hamlesi orta sahayı başka bir seviyeye çeker.

Oyuncu 7 milyon Pound maaş alıyor Arsenal’de, lakin vergiler düşüldüğünde net yıllık ücreti 3-3.5 milyon Pound bandında. 10 milyon EUR bandında bonservis için anlaşılırsa, 5 - 6 milyon EUR yu kabul edebilir. Bu seviyelerde net maaş 5 büyük ligden alabileceğini düşünmüyorum, özellikle bu transfer döneminde takımların 6 numara pozisyonunda oyun kurabilmenin yanında defansif tarafı o seviyelerde net ve yüksek tempolu oyunculara yöneldiğini hesaba katarsak. Bugün bir hareketlilik var oyuncuyla alakalı ve dediğim gibi ne maliyet ne de ikna konusunda sanıldığı kadar zor bir transfer olmadığını düşünüyorum. İngiltere’den bu hafta Jorginho veya Ndidi inecek gibi duruyor. Krunic ismi soğursa şaşırmayalım.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#35
Aug 8, 2023 - 2:41 PM hours
Eeee Mert Hakan nasıl oynayacak o zaman yada İrfancan nasıl oynayacak? O kadar stoper alındı Serdar Aziz'i mi oynatacaklar? Herkes 3 yerli kuralını unutmuş sanırım. GS bile almanya'dan gurbetçi türk transferi yaptı. Yani o kadar yabancı transferi bence gereksiz. Fener'in Zimbru maçlarını izledim çok iyi bir golcü transferi dışında ihtiyaç duydukları önemli bir mevkii yok gibi. Bide Batshuayi gidecek gibi görünüyor.rolleyes

•     •     •

* * *

" Dil gönlü yüzdüren gemidir. "

Twitter: @fahursa55
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#36
Aug 8, 2023 - 2:45 PM hours
Alıntı yap fahursa55
Eeee Mert Hakan nasıl oynayacak o zaman yada İrfancan nasıl oynayacak? O kadar stoper alındı Serdar Aziz'i mi oynatacaklar? Herkes 3 yerli kuralını unutmuş sanırım. GS bile almanya'dan gurbetçi türk transferi yaptı. Yani o kadar yabancı transferi bence gereksiz. Fener'in Zimbru maçlarını izledim çok iyi bir golcü transferi dışında ihtiyaç duydukları önemli bir mevkii yok gibi. Bide Batshuayi gidecek gibi görünüyor.rolleyes

Zimbru’ya karşı sen ben el ele yine çevirirdik orta sahayı bir şekilde. Cengiz / Merih ikilisi zorlanacaktır yerli konusunda. Olmazsa da şişirildiği kadar büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum, Fenerbahçe’nin yerli statüsünde belki net 11 oyuncusu bir Ferdi, belki Mert Müldür var ama rotasyona girebilecek İCK, MHY, İsmail, Emre, Serdar Aziz, Umut Nayir gibi iyi kalitede birçok oyuncusu mevcut. Süper ligde özellikle sakatlık / rotasyon / taktiksel gereklilik gibi durumlara göre maçına göre 2. 3. yerliyi yazmakta sorun yaşamayacaktır kulüp.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#37
Aug 8, 2023 - 6:56 PM hours
Alıntı yap BeyazGergedan
Arsenal rocked as Mikel Arteta faces losing Jorginho as Italian wants to 'quit Gunners'
Oyuncu bugün oynanan Community Shield finalinde "hafif kas ağrısı" sebebiyle kadroya alınmadı. Durağı neresi olursa olsun Arsenal'de kalmayacak gibi görünüyor. Yeni bir isim gibi medyaya düşmesine rağmen birkaç hafta önce oyuncunun menajerler aracılığıyla Fenerbahçe'ye önerildiği yazılmıştı. Arsenal'in de Jorginho ile Fenerbahçe anlaşabildiği takdirde özellikle Havertz ve Declan Rice transferlerinden sonra oyuncuyu bırakma konusunda sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum, ocak ayında 12 milyon EUR gibi cüzi bir bedelle transfer etmişlerdi. Oyuncunun da Arsenal'de kalma yönünde ağır basan bir talebi olduğunu sanmıyorum zira oyuncunun Arap takımlarından gelebilecek teklifleri beklediğine yönelik haberler de çıkmıştı.

Transferin gerçekleşebilmesi adına ümit verici olan kısım oyuncunun Avrupa'da yapabileceği hemen hemen her şeyi yapmış fakat Arap takımlarına gitmek için de hala genç bir yaşta olması.
Oyuncunun daha genç transfer söylentisi çıkan oyunculara nazaran (Bissouma, Hjulmand, Dominguez) beş büyük ligde kalmak için ekstra bir hırsı olmayacağı gibi olası bir Türkiye transferi sonrası 34-35 yaşlarında Arap takımlarıyla son bir sözleşme yapabileceğini de düşünecektir. Bir diğer nokta da Avrupa futbolunun her geçen gün Jorginho gibi isimlerin tarzından uzaklaşması. Oyuncu aktif en kaliteli registalardan olmasına rağmen 5 büyük Avrupa liginde bir büyük (7 - 8 milyon Pound'luk) sözleşme daha yapabilecek tempoda olduğunu düşünmüyorum, bilhassa İngiltrere'de.

Transferdeki asıl pürüz maaş pazarlığında olacaktır. Fenerbahçe'nin oyuncunun bonservisini de yıllık ücretini de (senelik 6 milyon EUR bandında anlaşılacaktır) karşılayacak finansal gücü, sponsor desteği, satış geliri olduğu kanısındayım. Ciddi bir uğraş da var gibi görünüyor, yönetim hem takımın kalitesini arttırmak hem de camiayı konsolide etmek adına böyle bir fırsatı geri tepmemek adına imkanları zorlayacaktır. Oyuncu Avrupa futbolundan çok uzaklaşmadan benzer seviyelerde yıllık ücret alıp düzenli forma giyebileceği seçeneklere sıcaksa ve Arap takımlarından acayip teklifler gelmezse Fenerbahçe'ye transferinin düşünüldüğünden çok daha olası ve sıcak olduğunu düşünüyorum. Bu hafta içerisinde sürpriz bir çıkarmayla açıklanırsa hiç şaşırmam.

Konu yabancı medyada bir hayli aktif şu dakikalarda. Bugün yarın bir gelişme görebiliriz.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#38
Aug 8, 2023 - 7:18 PM hours
Fenerbahçe’nin bu oyuncuya ilgisi yok

Kaynak: Sercan Hamzaoğlu
This contribution was last edited by Jincxed on Aug 8, 2023 at 7:21 PM hours
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#39
Aug 8, 2023 - 8:14 PM hours
Alıntı yap Jincxed

Sercan Hamzaoğlu’na göre Szalai için Hoffenheim’dan teklif yoktu. Livakovic ile anlaşılamadı. Cengiz transferi bitme aşamasına gelmemişti. Vb. Vb. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bakınız dış basında ciddi görüşme olmayan hiçbir transfer haberi çıkmıyor.
Jorginho Fenerbahçe'a geliyor mu? |#40
Aug 8, 2023 - 8:19 PM hours
Alıntı yap BeyazGergedan
Alıntı yap Jincxed

Sercan Hamzaoğlu’na göre Szalai için Hoffenheim’dan teklif yoktu. Livakovic ile anlaşılamadı. Cengiz transferi bitme aşamasına gelmemişti. Vb. Vb. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bakınız dış basında ciddi görüşme olmayan hiçbir transfer haberi çıkmıyor.

evet ilgi %100 var zaten ali koç ve selahattin baki; jorginho, ndidi, ziyech ve pepenin temsilcileriyle veya bizzat oyuncularla transfer görüşmesi yapmak için an itibariyle londradalar. Ama iş bağlamada hiçbirşekilde başarılı olunamıyor
  Post options
Do you really want to delete the complete thread?

Moderator options
Do you really want to delete this post?
  Alert this entry
  Alert this entry
  Alert this entry
  Bookmark
  Subscribed threads
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Entry worth reading
  Post options
Use the thread search if you want to move this thread to a different thread. Click on create thread if you want to turn this post into a stand-alone thread.