Zenit Penza
Info
Game plan
Record Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 22/23
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 17 | 5 | 3 | 9 | 1.06 | 23:29 | 117 |
Away record | 17 | 2 | 5 | 10 | 0.65 | 12:31 | 314 |
Overall balance | 34 | 7 | 8 | 19 | 0.85 | 35:60 | 215 |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Second Round | Wed Aug 31, 2022 | 3:00 PM | H | Sokol Saratov | 4-2-3-1 | 210 | 5:4 on pens | ||
Third Round | Tue Sep 13, 2022 | 3:00 PM | A | Kosmos Dolgopr. | 3-5-2 Attacking | 60 | 2:0 |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Jul 16, 2022 | 4:00 PM | H | Kosmos Dolgopr. | 4-2-3-1 | 110 | 0:3 | ||
2 | Sat Jul 23, 2022 | 5:00 PM | A | FK Kaluga | 4-2-3-1 | 486 | 2:1 | ||
3 | Thu Jul 28, 2022 | 5:00 PM | H | SKA Khabarovsk2 | 4-1-4-1 | 150 | 1:3 | ||
4 | Sun Jul 31, 2022 | 4:00 PM | H | Dinamo Vlad. | 4-1-4-1 | 150 | 0:4 | ||
5 | Wed Aug 10, 2022 | 12:00 PM | A | Khimki 2 | 4-1-4-1 | 96 | 0:0 | ||
6 | Sun Aug 14, 2022 | 4:30 PM | H | Saturn Ramenskoe | 4-2-3-1 | 150 | 2:2 | ||
7 | Sun Aug 21, 2022 | 11:00 AM | A | Balashikha | 4-2-3-1 | 100 | 2:0 | ||
8 | Sat Aug 27, 2022 | 4:30 PM | H | Kolomna | 4-2-3-1 | 72 | 0:1 | ||
9 | Sun Sep 4, 2022 | 3:00 PM | H | Sokol Saratov | 3-5-2 Attacking | 220 | 0:0 | ||
10 | Sat Sep 10, 2022 | 2:00 PM | H | Znamya Noginsk | 3-5-2 Attacking | 117 | 1:0 | ||
11 | Sun Sep 18, 2022 | 3:00 PM | A | Salyut Belgorod | 3-5-2 Attacking | 450 | 7:0 | ||
12 | Thu Sep 22, 2022 | 2:00 PM | H | Salyut Belgorod | 3-5-2 Attacking | 50 | 1:3 | ||
13 | Mon Sep 26, 2022 | 12:00 PM | A | Znamya Noginsk | 3-5-2 Attacking | 25 | 1:1 | ||
14 | Sun Oct 2, 2022 | 1:00 PM | A | Sokol Saratov | 3-5-2 | 500 | 1:0 | ||
15 | Sat Oct 8, 2022 | 12:00 PM | A | Kolomna | 3-5-2 | 176 | 0:3 | ||
16 | Fri Oct 14, 2022 | 1:00 PM | H | Balashikha | 3-5-2 | 76 | 3:0 | ||
17 | Wed Oct 19, 2022 | 6:00 PM | A | Saturn Ramenskoe | 4-2-3-1 | 200 | 3:0 | ||
18 | Mon Oct 24, 2022 | 1:00 PM | H | Khimki 2 | 4-2-3-1 | 50 | 2:3 | ||
19 | Sun Oct 30, 2022 | 10:00 AM | A | Dinamo Vlad. | 4-1-3-2 | 1.017 | 1:0 | ||
20 | Wed Nov 2, 2022 | 6:00 AM | A | SKA Khabarovsk2 | 4-2-3-1 | 40 | 0:0 | ||
21 | Wed Nov 9, 2022 | 11:00 AM | H | FK Kaluga | 4-2-3-1 | 67 | 3:0 | ||
22 | Sun Nov 13, 2022 | 12:00 PM | A | Kosmos Dolgopr. | 4-2-3-1 | 250 | 5:2 | ||
23 | Sun Apr 2, 2023 | 1:00 PM | A | Peresvet | 4-4-2 double 6 | 293 | 1:0 | ||
24 | Sat Apr 8, 2023 | 1:00 PM | H | Sakhalin | 4-4-2 double 6 | 187 | 0:1 | ||
25 | Sat Apr 15, 2023 | 12:00 PM | A | Strogino Moscow | 4-2-3-1 | 65 | 1:0 | ||
26 | Sat Apr 22, 2023 | 1:00 PM | H | Arsenal-2 Tula | 4-2-3-1 | 107 | 0:2 | ||
27 | Sat Apr 29, 2023 | 3:00 PM | A | Spartak Tambov | 4-2-3-1 | 691 | 3:0 | ||
28 | Fri May 5, 2023 | 3:00 PM | H | Kvant Obninsk | 4-2-3-1 | 63 | 1:1 | ||
29 | Wed May 10, 2023 | 10:00 AM | A | Sakhalin | 4-2-3-1 | 50 | 1:1 | ||
30 | Mon May 15, 2023 | 3:00 PM | H | Strogino Moscow | 4-2-3-1 | 67 | 2:1 | ||
31 | Sun May 21, 2023 | 1:00 PM | A | Arsenal-2 Tula | 4-2-3-1 | 178 | 1:2 | ||
32 | Sun May 28, 2023 | 3:00 PM | H | Spartak Tambov | 4-2-3-1 | 220 | 2:4 | ||
33 | Sun Jun 4, 2023 | 5:00 PM | A | Kvant Obninsk | 4-2-3-1 | 720 | 2:2 | ||
34 | Sat Jun 10, 2023 | 3:00 PM | H | Peresvet | 4-2-3-1 | 127 | 5:1 |